„A anioły istnieją. Czasem zamiast skrzydeł mają dobre ręce.”
Słowa te doskonale oddają sens działań charytatywnych podejmowanych w naszej szkole. Wierzymy, że edukacja to nie tylko przekazywanie wiedzy, ale również wychowanie młodego człowieka na osobę wrażliwą, empatyczną i gotową nieść pomoc innym. Uczymy naszych uczniów dostrzegać potrzeby drugiego człowieka, reagować na nie i angażować się w różnorodne inicjatywy dobroczynne.
Nasi uczniowie bardzo chętnie włączają się w akcje charytatywne, udowadniając, że mają wielkie serca i rozumieją, jak ważna jest bezinteresowna pomoc. Takie działania są dla nich nie tylko formą wsparcia potrzebujących, ale także cenną lekcją empatii, życzliwości i odpowiedzialności za drugiego człowieka.
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali i wysłali paczki dla pacjentów Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala w Krakowie oraz podopiecznych Fundacji „O Zdrowie Dziecka” w Krakowie.
Celem akcji było przekazanie drobnych upominków – symbolicznego „promyka radości”, który choć na chwilę umili pobyt w szpitalu i wywoła uśmiech na twarzach dzieci.
Szczególnym i bardzo wzruszającym elementem akcji były własnoręcznie wykonane przez uczniów kartki wielkanocne z życzeniami oraz słowami wsparcia i otuchy. Był to piękny gest, który pokazał, że czasem naprawdę niewiele potrzeba, aby sprawić komuś radość i dać mu nadzieję.
W przygotowanie paczek zaangażowały się klasy
wraz z wychowawcami
:
- I TI - p. Magdalena Szymańska;
- I TL - p. Justyna Żuber;
- II LOa - p. Justyna Kowalczyk;
- II TFS - p. Jolanta Kulesza;
- II TLm - p. Katarzyna Brzostek;
- III TIB - p. Anna Rogalska;
- III TLm - p. Ewelina Kulesza;
- IV LOa - p. Jadwiga Pecko;
- V TIB – p. Marta Polakowska.
Jesteśmy dumni, że w naszej społeczności szkolnej nie brakuje takich „aniołów” – uczniów i nauczycieli, którzy zamiast skrzydeł mają dobre, pomocne ręce i otwarte serca.
To właśnie takie działania pokazują, że szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale także miejsce, w którym uczy się bycia dobrym człowiekiem.
POMAGANIE MA SENS 😊 😊 😊