• Akcja charytatywna uczniów Rubinka

     • Z okazji świąt Wielkanocnych młodzież klas II LOx i I LOa o profilu pedagogiczno-opiekuńczym wraz z wychowawcami przygotowała upominki dla dzieci z dwóch rodzin, będących pod opieką MOPS w Ostrowi Mazowieckiej. Paczki zawierały przede wszystkim artykuły piśmiennicze, plastyczne, zabawki i ubrania.

     • Superbohaterowie odnalezieni! Nasz nauczyciel w finale! Dobre newsy!

     • Nasz nauczyciel historii Andrzej Manowski zlazł się wśród zwycięzców konkursu „Superbohaterowie i Superbohaterki poszukiwani!” w ramach projektu „Przejdź do historii! Przyjmij wyzwanie” organizowanego przez Humanity In Action Polska- Warszawa wraz z Humanity In Action Deutscland- Berlin.Projekt ma na celu pogłębienie wiedzy młodzieży licealnej o narodowym socjalizmie, II wojnie światowej i Holokauście oraz refleksję nad historycznymi uwarunkowaniami, które doprowadziły do Zagłady bazując na koncepcji kroków do ludobójstwa prof. G. Stantona.

      W ramach projektu stworzona zostanie aplikacja mobilna, w której przedstawione będzie 11 kroków do ludobójstwa poprzez biografie 11 osób, których życia naznaczyło doświadczenie II wojny światowej. Wśród 11 zwycięskich biografii wyłonionych decyzją Jury i internetowego głosowania znalazła Franciszka Ząbeckiego - opracowana i zgłoszona prze pana Andrzej Manowskiego i tym samym zostanie umieszczona w interaktywnej aplikacji. Projekt realizowany jest dzięki wsparciu Fundacji „Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość” (EVZ) oraz Federalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.Gratulujemy!

     • Dzień Patrzenia w Niebo

     • W kalendarzu świąt nietypowych 14 kwietnia to Dzień Patrzenia się w Niebo. Z tej okazji przygotowaliśmy wyjątkową galerię zdjęć nieba wykonanych przez uczniów naszej szkoły. 65 uczniów z klas liceum i technikum wzięło udział w konkursie "Mój jest ten kawałek... nieba", zorganizowanym przez nauczycielki geografii...

      Zwycięzcami konkursu zostali:

      I miejsce – Aleksandra Federczyk, IILOy

      II miejsce – Wiktoria Kowalczyk, ILOb i Adrian Skrajny, IITIp

      III miejsce – Sarnacka Natalia, IILOz i Oliwia Kowalska, IILOy

      Gratulujemy, dziękujemy za przesłane zdjęcia i zapraszamy do ich podziwiania.

     • Wyniki szkolnego konkursu z języka niemieckiego

     • 7 kwietnia 2021 odbył się szkolny konkurs on-line z języka niemieckiego OSTERWETTBEWERB - FÜR ALLE, DIE DEUTSCH MÖGEN. W konkursie wzięło udział 57 uczniów. Najwyższe wyniki uzyskali:

      I miejsce:

      MARZENA DZIERKA III LOc

      II miejsce:

      KAROLINA FILIPEK III LOc

      WIKTORIA OŁDAKOWSKA II LOc

      III miejsce:

      KAMIL ŚWIĄTKOWSKI I TBD

      WERONIKA GAŁĄZKA II TLp

      Gratulujemy zwycięzcom!

     • ,,Nie bądź zielony w temacie autyzmu, w kwietniu bądź niebieski”

     • 2 kwietnia nasza szkoła zaangażowała się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, organizując akcję pod tytułem ,,Nie bądź zielony w temacie autyzmu, w kwietniu bądź niebieski”. Celem akcji było poszerzenie wiedzy o autyzmie wśród młodzieży. Okazując wsparcie, solidarność  i tolerancję, członkowie społeczności szkolnej ubrali się na niebiesko.


     • W Rubinku uczymy o bezpieczeństwie w sieci

     • 16 marca w naszej szkole na platformie Teams odbyło się 1 z 3 zaplanowanych spotkań młodzieży z mł.asp. Łukaszem Kulisiem oraz sierż.szt. Marcinem JelińskimTemat to: ,,Bezpieczny Rubinek - NIE dla cyberprzemocy, hejtu, mowy nienawiści".Kolejne spotkania zaplanowane są na 23 oraz 24 marca. Mamy nadzieję, że wiedza oraz doświadczenie, którymi podzielili się z nami specjaliści z Powiatowej Komendy Policji w Ostrowi Mazowieckiej uchronią naszą młodzież przed zagrożeniami w sieci.

     • Dni Bezpiecznego Internetu w Rubinku - Przystań w sieci

     • Świadomość cyberzagrożeń, cyberprzemoc, dbałość o swój wizerunek w sieci i świadome korzystanie z Internetu to ważne i aktualne zagadnienia. Jak bezpiecznie korzystać z Sieci?

      Zapraszamy nauczycieli do wzięcia udziału w projekcie Przystań w sieci i razem ze swoimi uczniami skorzystania z bezpłatnych kursów e-learningowych organizowanych przez NASK, Facebook oraz UNICEF Polska. Pierwsza konferencja już 30 marca! Na kolejną zapraszamy 13 kwietnia br. Rejestracja tutaj: https://bit.ly/3cbpuWb

      Z chwilą ukończenia kursu przez nauczyciela może on udostępnić analogiczny kurs swoim uczniom.

      Już 17 marca webinar w ramach cyklu „Bezpieczni w sieci z OSE”! Spotkanie dotyczyć będzie sextingu wśród uczniów. Zapraszamy w imieniu organizatorów: https://pl-pl.facebook.com/events/416588192977507/

      Odwiedź nas również na stronie Rubinek Ostrów Maz. na Facebooku. Przez najbiższy miesiąc będziemy publikować materiały, które będą pomagały i uczniom i nauczycielom zdobywać kompetencje dotyczace szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

     • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

     • 1 marca br w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych pamiętaliśmy o Patronie. Kwiaty i znicze pod pomnikiem Rotmistrza Witolda Pileckiego złożyli - dyrektor naszej szkoły pan Piotr Siwek, wicedyrektor - Ilona Plewnicka i Irena Kalinowska, przedstawiciele Starostwa powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej oraz Muzeum Dom Rodziny Pileckich.

     • Wyniki konkursu „Mickiewicza da się lubić”

     • Wyniki konkursu popularyzującego twórczość Adama Mickiewicza zostały rozstrzygnięte. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do poznawania twórczości czołowego przedstawiciela epoki romantyzmu, przypomnienie biografii i dorobku artystycznego poety oraz rozwijanie zdolności artystycznych i kreatywności młodzieży. Prace wykonane zostały w dowolnej formie i technice jak lapbook, plakat, komiks, okładka książki czy zakładka do książki, itp. Uczniowie wykazali się niezwykłą wiedzą, kreatywnością i oryginalnością pomysłów. Poniżej prezentujemy tylko niektóre z prac.

      Komisja przyznała nagrody w dwóch kategoriach:

      Prace plastyczne:                                           

      I miejsce –  Prusak Kinga II TF

      II miejsce – Borowa Klaudia II LOz

      III miejsce – Ejchelkraut Anna II LOx

      Prace w formie komiksów:

      I miejsce – Litwa Mateusz II TI

      II miejsce – Głowacka Kamila II LOx

      Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom!

     • RUBINEK w świątecznym nastroju...

     • Prezentujemy Wam prace wykonane przez uczniów klas pierwszych, w ramach zajęć plastycznych. Część z nich przekazana została na akcję charytatywną dla Michasia Boguckiego walczącego z SMA.  

      Życzymy Wesołych Świąt!!!

     • Paczka na Święta

     •  Zgodnie z hasłem klasy o profilu pedagogiczno-opiekuńczym " Kocham ludzi", uczennice klasy II LOX z ZS Nr1 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego postanowiły sprawić, by tegoroczne Święta Bożego Narodzenia były piękniejsze dla Pani Bożeny. mieszkanki Lubiejewa Starego. Młodzież wraz z wychowawcą, dyrekcją i pracownikami szkoły przygotowała paczkę świąteczną z produktami spożywczymi, środkami czystości, ubraniami i pościelą.

         Niech ten wyjątkowy czas świąt wywoła uśmiech na twarzy Pani Bożeny i obudzi wiarę w dobro drugiego człowieka.

     • Rozstrzygnięcie konkursu "W jaki sposób spędzam czas wolny w okresie pandemii ?"

     • W dniu 15.12.2020 r. Dyrekcja Naszej Szkoły rozstrzygnęła Szkolny Konkurs „W jaki sposób spędzam czas wolny w okresie pandemii ?”

      Konkurs został ogłaszony dla uczniów naszej szkoły. Celem konkursu było, aby uczniowie zaprezentowali  w jaki sposób spędzają czas wolny w okresie pandemii. Forma oraz wykonanie zostało w kwestii wyobraźni młodzieży.

      Do konkursu zgłosiło się 11 klas.

      Wyniki konkursu:

      I miejsce klasa II LO B wychowawca p. Damian Rukat

      I wyróżnienie  klasa I LO B wychowawca p. Katarzyna Brzostek

      II wyróżnienie klasa II LO A wychowawca p. Anna Spinek.

      W konkursie wzięły udział następujące klasy –

      I LO A wych. p. Anna Rogalska

      I LO C wych. p. Justyna Kowalczyk

      I TI p. wych. Ewa Kuczyńska

      II LO Y wych. p. Ewelina Kulesza

      II TIp  wych. p. Anna Grudzińska  

      III LO A wych. p. Bożena Milik

      III LO B wych. p. Marta Polakowska

      III TI A wych. p. Elżbieta Ślaska

      Nagrodą za I miejsce w konkursie jest pendrive dla każdego ucznia z klasy.

      Dziękujemy wszystkim wychowawcom i uczniom za zaangażowanie w pracach konkursowych.

      Film, który zajął I miejsce w konkursie.

      I wyróżnienie w konkursie.

      II wyróżnienie w konkursie.

     • Stypendia Prezesa Rady Ministrów

     • Obecna sytuacja epidemiologiczna nie pozwoliła na przygotowanie oficjalnej uroczystości wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów za wysokie wyniki w nauce. W związku z powyższym Dyrekcja Szkoły w dniu 09.12.2020r. przekazała stypendium uczniom klas liceum ogólnokształcącego i technikum - Aleksandrze Oczechowskiej, Magdalenie Ogrodnik i Bartoszowi Lipskiemu.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Szkolny Konkurs Matematyczny

     • Dnia 18 listopada odbyła się II edycja Szkolnego Konkursu Matematycznego. Do rozwiązania dwudziestu nietypowych zadań matematycznych przystąpiło 17. uczniów. Konkurs odbył się online za pomocą aplikacji Forms.

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

      Zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów!

    • BohaterON w Twojej Szkole
     • BohaterON w Twojej Szkole

     • Uczniowie klas I TI, II LOy, III TBS, II LOa i III TI wraz z wychowawcami: p. Ewą Kuczyńską, p. Eweliną Kuleszą, p. Jagodą Pecko, p. Anną Spinek i p. Elżbietą Ślaską po raz kolejny wzięli udział w akcji "BohaterON w Twojej Szkole", która jest częścią ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej "BohaterON włącz historię".

      Partnerem merytorycznym projektu jest Instytut Pamięci Narodowej, natomiast patronat objął Minister Edukacji Narodowej.

      Celem podjętej inicjatywy było upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, pielęgnowanie pamięci wśród młodych ludzi oraz promocja patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.

      W ubiegłych latach wysłane zostały kartki z życzeniami do Bohaterów sierpnia 1944. W tym roku, ze względu na obostrzenia epidemiczne, kartki zostały wysłane tylko drogą elektroniczną. Dodatkowo przygotowano pamiątkowy album oraz list z podziękowaniami.

      Dzięki współpracy z nauczycielami historii uczącymi w w/w klasach: p. Andrzejem Manowskim, p. Franciszkiem Jasionowskim i p. Urszulą Zadrogą przeprowadzone zostały lekcje podnoszące poziom wiedzy i świadomości uczniów o tematyce Powstania Warszawskiego.

     • WYWIAD - to proste!

     •     Uczniowie Rubinka brali udział w warsztatach dziennikarskich organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostrowi Mazowieckiej. Celem spotkania było poznanie przede wszystkim różnych form i metod przeprowadzania wywiadu, a także narzędzi do rejestracji i obróbki dźwięku. Zdobyta wiedza teoretyczna została wykorzystana podczas zajęć praktycznych. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające udział
      w szkoleniu. Serdecznie DZIĘKUJEMY MBP w Ostrowi Mazowieckiej za współpracę
      , a p. Agnieszce Kaczmarek za przekazaną wiedzę, która na pewno zostanie wykorzystana w przyszłości!

     • Fundacja Świętego Mikołaja

     • W ramach Fundacji Świętego Mikołaja dwójka uczniów naszej szkoły otrzymała laptopy. Mamy nadzieję, że posłużą one do nauki oraz rozwijania własnych zainteresowań. Pamiętajcie drodzy Uczniowie, że warto się uczyć i działać na rzecz społeczności szkolnej.