kwiecień 2022 - praktyka uczniów w Hiszpanii

03.12.2022 21:18

2 kwietnia grupa uczniów z Rubinka wyruszyła samolotem w stronę słonecznej Hiszpanii odbywać zagraniczne praktyki dzięki programowi Erasmus Plus.

Nasi uczniowie nie tylko nabrali doświadczenia w swoich zawodach dzięki praktykom, ale również zwiedzili nowe zakątki świata. Od razu po przyjeździe mieli okazję zobaczyć piękną Malagę oraz Cordobę.

marzec 2022 - praktyka uczniów we Włoszech

21.04.2022 21:24
      W dniach 13-26 marca grupa 17 uczniów klas II, III i IV technikum logistycznego, informatycznego i pojazdów samochodowych oraz dwoje nauczycieli z Zespołu Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej uczestniczyło w zagranicznych praktykach we Włoszech.

Rok 2021 - Szkolenie nauczycieli w Portugalii

07.07.2021 16:33

Być w swoim zawodzie coraz lepszym, czerpać z dobrych praktyk innych krajów, zdobywać nowe umiejętności i doświadczenia – takie cele przyświecały grupie 10 nauczycieli, którzy w dniach 7 – 11 czerwca 2021 r. wyjechali na szkolenia zawodowe do Portugalii. Organizatorem i koordynatorem projektu pt.:  ,, Nauczyciel jako trener dorosłych i młodzieży, podstawą sukcesu zawodowego i życiowego” było Stowarzyszenie Edukacji i Rozwoju ,, RUBINEK”, które pozyskało środki na ten cel z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Tym razem nauczyciele szkolili się w zakresie pracy z młodzieżą i osobami dorosłymi.

Współczesny nauczyciel musi być trenerem i mentorem, musi dostrzegać potrzeby uczniów i pomagać im w osiąganiu sukcesów edukacyjnych, zawodowych i życiowych. Jest to niezwykle trudna i odpowiedzialna rola, dlatego warto kształcić się, poznawać nowe metody pracy, uczyć się od najlepszych, bo zatrzymać się w pracy nad sobą, to tak, jakby robić krok w tył.

Szkolenia w portugalskiej Bradze były bardzo ciekawe i inspirujące. Uczestnicy wysłuchali kilku wykładów, brali udział w warsztatach, dyskusjach, wizytach studyjnych, doskonalili umiejętności językowe. Realizowali również program kulturowy, w ramach którego poznawali tradycje, obyczaje i historię Portugalii, zwiedzali najciekawsze miejsca Bragi i Porto. Zdobytą wiedzę i doświadczenia wykorzystają w pracy z uczniami w szkołach dla młodzieży i dorosłych. Nabyte kompetencje przekażą innym nauczycielom, aby jak największe grono osób związanych z edukacją, mogło skorzystać z możliwości rozwoju zawodowego.
      Zdjęcia z wyjazdu

Rok 2019 - Praktyki zawodowe w Niemczech

20.03.2022 19:50

W dniach 30 marca-13 kwietnia 2019 roku grupa 17 uczniów II,III i IV klas Technikum Budowlanego oraz dwoje nauczycieli Zespołu Szkół Nr1 w Ostrowi Mazowieckiej wzięło udział w realizacji projektu Nr 2018-1-PL01-KA102-048038 programu ''ERASMUS+”  polegającym na odbyciu praktyki zawodowej.

Temat projektu: „Zagraniczne szkolenia z zakresu doskonalenia umiejętności   praktycznych gwarancją sukcesu na europejskim rynku pracy”
       Partnerem zagranicznym był ośrodek szkoleniowy w zakresie ekspertyz  budowlanych - Bildungswerk BAU Hessen-Thüringen e.V w miejscowości Weimar w Niemczech.

• Zespół Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej
      • zsnr1ostrowmazowiecka@op.pl
      • (+48) 29 746 24 71
      • ul. Romana Rubinkowskiego 8, 07-300 Ostrów Mazowiecka 07-300 Ostrów Mazowiecka Poland