• Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

     • 1 marca br w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych pamiętaliśmy o Patronie. Kwiaty i znicze pod pomnikiem Rotmistrza Witolda Pileckiego złożyli - dyrektor naszej szkoły pan Piotr Siwek, wicedyrektor - Ilona Plewnicka i Irena Kalinowska, przedstawiciele Starostwa powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej oraz Muzeum Dom Rodziny Pileckich.

     • Wyniki konkursu „Mickiewicza da się lubić”

     • Wyniki konkursu popularyzującego twórczość Adama Mickiewicza zostały rozstrzygnięte. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do poznawania twórczości czołowego przedstawiciela epoki romantyzmu, przypomnienie biografii i dorobku artystycznego poety oraz rozwijanie zdolności artystycznych i kreatywności młodzieży. Prace wykonane zostały w dowolnej formie i technice jak lapbook, plakat, komiks, okładka książki czy zakładka do książki, itp. Uczniowie wykazali się niezwykłą wiedzą, kreatywnością i oryginalnością pomysłów. Poniżej prezentujemy tylko niektóre z prac.

      Komisja przyznała nagrody w dwóch kategoriach:

      Prace plastyczne:                                           

      I miejsce –  Prusak Kinga II TF

      II miejsce – Borowa Klaudia II LOz

      III miejsce – Ejchelkraut Anna II LOx

      Prace w formie komiksów:

      I miejsce – Litwa Mateusz II TI

      II miejsce – Głowacka Kamila II LOx

      Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom!

     • RUBINEK w świątecznym nastroju...

     • Prezentujemy Wam prace wykonane przez uczniów klas pierwszych, w ramach zajęć plastycznych. Część z nich przekazana została na akcję charytatywną dla Michasia Boguckiego walczącego z SMA.  

      Życzymy Wesołych Świąt!!!

     • Paczka na Święta

     •  Zgodnie z hasłem klasy o profilu pedagogiczno-opiekuńczym " Kocham ludzi", uczennice klasy II LOX z ZS Nr1 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego postanowiły sprawić, by tegoroczne Święta Bożego Narodzenia były piękniejsze dla Pani Bożeny. mieszkanki Lubiejewa Starego. Młodzież wraz z wychowawcą, dyrekcją i pracownikami szkoły przygotowała paczkę świąteczną z produktami spożywczymi, środkami czystości, ubraniami i pościelą.

         Niech ten wyjątkowy czas świąt wywoła uśmiech na twarzy Pani Bożeny i obudzi wiarę w dobro drugiego człowieka.

     • Rozstrzygnięcie konkursu "W jaki sposób spędzam czas wolny w okresie pandemii ?"

     • W dniu 15.12.2020 r. Dyrekcja Naszej Szkoły rozstrzygnęła Szkolny Konkurs „W jaki sposób spędzam czas wolny w okresie pandemii ?”

      Konkurs został ogłaszony dla uczniów naszej szkoły. Celem konkursu było, aby uczniowie zaprezentowali  w jaki sposób spędzają czas wolny w okresie pandemii. Forma oraz wykonanie zostało w kwestii wyobraźni młodzieży.

      Do konkursu zgłosiło się 11 klas.

      Wyniki konkursu:

      I miejsce klasa II LO B wychowawca p. Damian Rukat

      I wyróżnienie  klasa I LO B wychowawca p. Katarzyna Brzostek

      II wyróżnienie klasa II LO A wychowawca p. Anna Spinek.

      W konkursie wzięły udział następujące klasy –

      I LO A wych. p. Anna Rogalska

      I LO C wych. p. Justyna Kowalczyk

      I TI p. wych. Ewa Kuczyńska

      II LO Y wych. p. Ewelina Kulesza

      II TIp  wych. p. Anna Grudzińska  

      III LO A wych. p. Bożena Milik

      III LO B wych. p. Marta Polakowska

      III TI A wych. p. Elżbieta Ślaska

      Nagrodą za I miejsce w konkursie jest pendrive dla każdego ucznia z klasy.

      Dziękujemy wszystkim wychowawcom i uczniom za zaangażowanie w pracach konkursowych.

      Film, który zajął I miejsce w konkursie.

      I wyróżnienie w konkursie.

      II wyróżnienie w konkursie.

     • Stypendia Prezesa Rady Ministrów

     • Obecna sytuacja epidemiologiczna nie pozwoliła na przygotowanie oficjalnej uroczystości wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów za wysokie wyniki w nauce. W związku z powyższym Dyrekcja Szkoły w dniu 09.12.2020r. przekazała stypendium uczniom klas liceum ogólnokształcącego i technikum - Aleksandrze Oczechowskiej, Magdalenie Ogrodnik i Bartoszowi Lipskiemu.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Szkolny Konkurs Matematyczny

     • Dnia 18 listopada odbyła się II edycja Szkolnego Konkursu Matematycznego. Do rozwiązania dwudziestu nietypowych zadań matematycznych przystąpiło 17. uczniów. Konkurs odbył się online za pomocą aplikacji Forms.

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

      Zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów!

    • BohaterON w Twojej Szkole
     • BohaterON w Twojej Szkole

     • Uczniowie klas I TI, II LOy, III TBS, II LOa i III TI wraz z wychowawcami: p. Ewą Kuczyńską, p. Eweliną Kuleszą, p. Jagodą Pecko, p. Anną Spinek i p. Elżbietą Ślaską po raz kolejny wzięli udział w akcji "BohaterON w Twojej Szkole", która jest częścią ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej "BohaterON włącz historię".

      Partnerem merytorycznym projektu jest Instytut Pamięci Narodowej, natomiast patronat objął Minister Edukacji Narodowej.

      Celem podjętej inicjatywy było upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, pielęgnowanie pamięci wśród młodych ludzi oraz promocja patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.

      W ubiegłych latach wysłane zostały kartki z życzeniami do Bohaterów sierpnia 1944. W tym roku, ze względu na obostrzenia epidemiczne, kartki zostały wysłane tylko drogą elektroniczną. Dodatkowo przygotowano pamiątkowy album oraz list z podziękowaniami.

      Dzięki współpracy z nauczycielami historii uczącymi w w/w klasach: p. Andrzejem Manowskim, p. Franciszkiem Jasionowskim i p. Urszulą Zadrogą przeprowadzone zostały lekcje podnoszące poziom wiedzy i świadomości uczniów o tematyce Powstania Warszawskiego.

     • WYWIAD - to proste!

     •     Uczniowie Rubinka brali udział w warsztatach dziennikarskich organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostrowi Mazowieckiej. Celem spotkania było poznanie przede wszystkim różnych form i metod przeprowadzania wywiadu, a także narzędzi do rejestracji i obróbki dźwięku. Zdobyta wiedza teoretyczna została wykorzystana podczas zajęć praktycznych. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające udział
      w szkoleniu. Serdecznie DZIĘKUJEMY MBP w Ostrowi Mazowieckiej za współpracę
      , a p. Agnieszce Kaczmarek za przekazaną wiedzę, która na pewno zostanie wykorzystana w przyszłości!

     • Fundacja Świętego Mikołaja

     • W ramach Fundacji Świętego Mikołaja dwójka uczniów naszej szkoły otrzymała laptopy. Mamy nadzieję, że posłużą one do nauki oraz rozwijania własnych zainteresowań. Pamiętajcie drodzy Uczniowie, że warto się uczyć i działać na rzecz społeczności szkolnej.

    • #SerceDlaMichasia
     • #SerceDlaMichasia

     • Rubinek serdecznie dziękuje Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej za pamięć a tym samym nominację do włączenia się do akcji pomocy dla Michałka Boguckiego z Nura. Chłopiec choruje na SMA 1 - rdzeniowy zanik mięśni. Wierzymy, że uda się wygrać tę walkę.Walczymy Michasiu.

      Do dalszej akcji nominujemy:

      👉 Szkołę Podstawową nr 4 w Ostrowi Mazowieckiej 

      👉 Szkołę Podstawową nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej

      👉 Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej 

      #SerceDlaMichasia

      https://www.siepomaga.pl/gaszyn-challenge

      Zasady są bardzo proste, osoby nominowane muszą pokazać na swoim profilu serce. Filmik, zdjęcie, gest etc. Zdjęcie oznaczamy hasłem "Serce dla Michasia". Jeśli zadanie zostanie wykonane, wpłacają min. 5 zł, jeśli nie - min. 10 zł na konto Michałka.Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować min. 3 osoby, firmy bądź instytucje.

      #GaszynChallengedlaMichalka

    • Dzień Patrona Szkoły
     • Dzień Patrona Szkoły

     • Poniedziałek 28 września ...Tego dnia tradycyjnie już obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły oraz tym samym odbyło się Ślubowanie klas 1.Samorząd Szkolny jak zawsze spisał sie na medal.Tych, którzy jeszcze nie do końca znają postać rtm. Witolda Pileckiego zachęcamy do wnikliwego zapoznania się z życiorysem Bohatera.Uczniom klas 1 życzymy sukcesów w nauce oraz zadowolenia z wyboru szkoły i kierunku.

    • Międzynarodowy Tydzień Przestrzeni Kosmicznej
     • Międzynarodowy Tydzień Przestrzeni Kosmicznej

     • „Piękny widok… wspaniałe pustkowie.”

      BuzzAldrin

      Drodzy uczniowie! Nie możemy zabrać Was w przestrzeń kosmiczną, abyście empirycznie doświadczyli tych samych wrażeń jakie miał Buzz Aldrin po wylądowaniu na Księżycu (tak, tak…wycieczki w czasie pandemii nie są wskazane), ale korzystając z obchodów Międzynarodowego Tygodnia Przestrzeni Kosmicznej zamieniliśmy lekcje fizyki w tematyczne zajęcia o badaniach kosmosu, projektach naukowych i ich wpływie na rozwój ludzkości.Tydzień ten zaowocował również powstaniem „Kącika astronomicznego”. Jeśli interesują Was ciekawostki o przestrzeni kosmicznej, chcielibyście prowadzić obserwacje polskiego nieba, wiedząc na co zwrócić uwagę w danym miesiącu,  to zapraszamy na 3. piętro budynku B. ​​​​​​​

      Przyszedł czas na podsumowanie ogólnopolskiego konkursu CREDO „Łowcy cząstek” sezonu 2019/2020. Osiągnięcia Naszej szkolnej drużyny RUBINEK to:

      ❗️15 061 wykrytych detekcji

      ❗️9196 h działania aplikacji CREDO

      ❗️3. miejsce w październikowej Lidze

      ❗️11. miejsce w kategorii MaratonA także:

      ❗️Byliśmy jedną z najliczniejszych grup w konkursie

      ❗️ Współtworzyliśmy Największy Detektor Promieniowania Kosmicznego na ŚWIECIE!

      ❗️ Wsparliśmy polski projekt naukowy Instytutu Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie

      ❗️ W rzeczywisty sposób przyczyniliśmy się do rozwoju nauki, poznania ciemnej materii oraz natury czasoprzestrzeni!

      Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie PROJEKT CAŁY CZAS TRWA – PRZYŁĄCZ SIĘ I TY!

     • Fundacja Świętego Mikołaja w Rubinku

     • Fundacja Świętego Mikołaja w Rubinku nagrodziła we wrześniu dwie uczennice, które wykazują się działalnością na rzecz społeczności naszej szkoły oraz posiadają dobre wyniki w nauce. Dziewczęta otrzymały stypendia. Dziękujemy bardzo nagrodzonym oraz zachęcamy innych do aktywnego uczestnictwa w życiu Rubinka.

    • ROK 1920 NA ZIEMI OSTROWSKIEJ
     • ROK 1920 NA ZIEMI OSTROWSKIEJ

     • W czwartkowe popołudnie 1 października uczniowie Naszej szkoły z klasy II TBDp i II LOz uczestniczyli pod opieką nauczyciela historii p. Andrzej Manowskiego w spotkaniu organizowanym prze Miejską Bibliotekę „ROK 1920 NA ZIEMI OSTROWSKIEJ” podsumowującym projekt „Pamiętamy 1920-2020” realizowany w 100–lecie zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej. Gościem wydarzenia była pani Monika Beyer - wnuczka ochotnika Williama Beyera poległego sierpnia 1920 r. w bitwie pod Paprocią i Pęchratką oraz przedstawiciele Stowarzyszenie ,,Wizna 1939".

     • Europejski Dzień Języków

     • 26 września, jak co roku, obchodzony jest Europejski Dzień Języków.

      Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli języków obcych przygotowali wystawę informującą o tym wydarzeniu oraz plakaty zachęcające do nauki języków.

     • Konkurs "Życie i działalność Rotmistrza Witolda Pileckiego"

     • Po raz kolejny, to już XIII edycja!

      W naszej szkole odbył się konkurs poświęcony patronowi szkoły Witoldowi Pileckiemu-,, Życie i działalność rotmistrza Witolda Pileckiego". W tym roku w konkursie wzięło udział 39 uczniów. Rywalizacja stała na wysokim poziomie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i już dziś zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku szkolnym.

      Wyniki konkursu :

      I miejsce- Szulęcka Natalia-II LOc

      II miejsce - Pakieła Paulina-II LOc

      III miejsce Gawrysiak Aleksandra - II LOx

      GRATULACJE dla dziewcząt!