• Czym dla mnie jest piękno?

     • "Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeśli nie nosimy go w sobie..."

      Czym dla mnie jest piękno? Czy kryje się w pięknie przyrody? A może w otaczającym nas świecie? Może piękno to umysł? Osobowość? Warto poszukiwać tego, co PIĘKNE i tym pięknem dzielić się z innymi. Zobaczcie, jak poprzez obiektyw aparatu nasi uczniowie postarali się ukazać, czym dla nich jest piękno...

      Wszystkie zdjęcia są niezwykłe i trudno było wybrać te, które nagrodzimy.

      W ramach zajęć kulturowych i plastycznych postanowiliśmy nagrodzić następujące osoby:

      I miejsce: Magdalena Ościłowska kl. I LO

      II miejsce: Weronika Sienicka kl. I LOc

      wyróżnienia:• Choinka Dawid kl. I TBD, Łaniewska Oliwia I LO b, Zamierowski Mateusz I TLa

      Zapraszamy do galerii - obejrzyjcie przepiękne fotografie wszystkich uczestników.

     • Porozumienie o współpracy z przedsiębiorstwami

     • 31 maja br zapisze się jak najlepiej w historii naszej szkoły. Dzięki współpracy firm: Fabryki Mebli "Forte", ALPLA Opakowania z Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o., SCHNEIDER Polska Technika Samochodowa i Kontenerowa Sp. z o.o., Rolstal Pawłowski Sp. z o.o., a Starostwem Powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej, Zespołem Szkół nr 1 Rubinek oraz Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni podpisano porozumienie pomiędzy tymi instytucjami. 

      Dla naszej szkoły i pozostałych członków porozumienia otwiera się perspektywa WSPÓŁPRACY, na której skorzystają przede wszystkim uczniowie, którzy rozpoczną naukę w Rubinku już od września tego roku.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim stronom porozumienia, a absolwentów szkół podstawowych zapraszamy do składania podań do dualnej klasy branżowej. Od września ruszamy!

      Koniecznie obejrzyjcie relację przygotowaną przez TV Ostrów! 

     • Wyniki konkursu "Wiosenne inspiracje"

     • Nowy tydzień rozpoczynamy od informacji, na które wielu czekało. W kwietniu poprosiliśmy Was o głosowanie na najpiękniejszą fryzurę w konkursie "Wiosenne inspiracje" (Film z propozycjami naszych uczestników znajdziecie pod linkiem: https://www.facebook.com/rubinek69/videos/4466685610013409/)

      Dziś możemy ogłosić wyniki.Jury w składzie Monika Łuniewska, Małgorzata Orłowska i Małgorzata Wilczyńska nagrodziło:

      wyróżnieniem: Magdalenę Godlewską i Dawida Ruszkowskiego

      III miejscem Darię Salkowską i Karolinę Subdę

      II miejscem Aleksandrę Burzyk

      I miejscem Emilię Cynerman

      W głosowaniu internautów:

      III miejsce zajęła praca Natalii Grucelskiej

      II miejsce - fryzura Faustyny Kośnik

      I miejsce fryzura wykonana przez Kacpra Mierzejewskiego.

      Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym konkurs odbędzie się stacjonarne.

     • TRENING FUNKCJONALNY W RUBINKU

     • Uczennice z klasy II LOa 2 czerwca 2021 w aktywny sposób świętowały Dzień Dziecka.

      Miały możliwość uczestniczenia w  treningu funkcjonalnym z elementami kalisteniki przeprowadzonym przez pracowników MOSiR Milenę Kozłowską i Sebastiana Stepnowskiego. Młodzież poznała ćwiczenia, które mają pozytywny wpływ na kondycję fizyczną i sylwetkę.

      Bardzo dziękujeMY za profesjonalne zajęcia!

     • PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNEJ

     • Rubinek włączył się do akcji ratowania życia małego wojownika Nikodema Wasilewskiego z Białegostoku, który choruje na najcięższą odmianę SMA.

      W zbiórkę zaangażowało się już wiele firm, instytucji, szkół oraz osób prywatnych. Planowane są zbiórki w kościołach, a w drugim tygodniu czerwca rozpocznie się zbiórka makulatury oraz innych odpadów recyklingowych. Dnia 2 czerwca 2021 uczniowie klasy I TI i II LOa zbierali pieniądze na kosztowną terapię genową dla Nikosia w walce z chorobą. Dzięki ofiarności, zrozumieniu i chęci pomocy niesionej przez społeczność szkolną udało się zebrać kwotę 705 zł. 

      Wpłat można jeszcze dokonywać w sposób wirtualny. Oto linki do skarbonki:

      https://www.siepomaga.pl/zycie-nikosia

      https://www.siepomaga.pl/ostrowdlanikosia 

      Koordynatorki akcji na terenie szkoły p. Ewa Kuczyńska i p. Anna Spinek serdecznie dziękują wszystkim za wzięcie udziału w zbiórce.

      Pamiętajmy, że każda złotówka ma moc, a dobro powraca.

     • Dzień Sportu w Rubinku

     • Ale się działo!

      1 czerwca (wtorek) - z okazji Dnia Dziecka, w naszej szkole tradycyjnie odbył się Dzień Sportu.

      Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami wychowania fizycznego przygotował dla uczniów kilka atrakcji w formie międzyklasowych konkurencji sportowych: Konkurencje:

      ⚽️ Turniej w piłkę nożną

      〽️ Przeciąganie liny

       Narty biegowe

      Pogoda dopisała, więc wszystkie konkurencje odbyły się zgodnie z planem. Cieszymy się, że mogliśmy się razem świetnie bawić.

     • RUBINEK MAG DEUTSCH-RUBINEK LUBI NIEMIECKI

     •  

      27 maja 2021r. odbył się w Rubinku Szkolny Multimedialny Konkurs Realioznawczy Języka Niemieckiego „Wokół państw niemieckojęzycznych” („Rund um die DACHL -Länder”), którego organizatorem była p. Jadwiga Pecko.

      DACHL – to skrót oznaczający kraje, gdzie mówi się po niemiecku: Niemcy (D), Austrię (A), Szwajcarię (CH) i Lichtenstein (L).W konkursie wzięli uczniowie klas I i II LO/T oraz III T.

      Największą liczbę punktów uzyskali uczniowie:I miejsce: Aleksandra Legacka II LO „b”II miejsce: Magdalena Ościłowska I LO „c”III miejsce: Bartosz Lipski II TBDp

      Celem konkursu było poszerzenie wiedzy związanej z krajami niemieckojęzycznymi, rozbudzenie zainteresowania kulturą krajów niemieckiego obszaru językowego oraz kształcenie kompetencji interkulturowej i medialnej. Konkurs został przeprowadzony online i polegał na rozwiązaniu indywidualnie przez uczniów 50 zadań zamkniętych.Uczniowie wykazali się wiedzą z zakresu min.: gospodarki, historii, polityki, geografii i kultury obszaru niemieckojęzycznego.

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz czekoladowy upominek, a laureaci nagrody rzeczowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiego.

     • MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY NA KARTKĘ Z KALENDARZA

     • „Moje DACHL – z czym kojarzą mi się kraje niemieckojęzyczne?

      Pod takim hasłem przeprowadzony został MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY NA KARTKĘ Z KALENDARZA. Konkurs, którego organizatorem było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego - Oddział Łomża przy współpracy Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży, skierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w których uczą nauczyciele zrzeszeni w Oddziale Łomża PSNJN...

      Celem konkursu było promowanie talentów plastycznych dzieci i młodzieży oraz rozbudzanie zainteresowania uczniów językiem niemieckim i państwami niemieckiego obszaru językowego. Uczniowie naszej szkoły wykonali prace plastyczne oraz przekazali je nauczycielom języka niemieckiego w terminie do 26 marca 2021. Nadesłane prace były oceniane przez organizatorów według następujących kryteriów: zgodność z tematem, walory plastyczne, wkład pracy i oryginalność pomysłu. Uczennica naszej szkoły: Wiktoria Biernacka kl. II LOa zajęła II miejsce w konkursie, a Oliwia Ratyńska kl I LOb zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy sukcesu!

     • Wygrywamy I Turniej Szkół im. Rotmistrza Witolda Pileckiego!

     • W marcu i kwietniu 2021 trwały zmagania szkół w I Turnieju Szkół im. Rotmistrza Witolda Pileckiego  organizowanego prze Muzeum Dom Rodziny Pileckich z siedzibą w Ostrowi Mazowieckiej. Każda szkoła biorąca udział w turnieju miała do wykonania  trzy zadania: 1) własnoręczne wykonanie 2 kartek wielkanocnych w stylistyce XX-lecia międzywojennego, 2) News filmowy/telewizyjny na temat pracy szkoły z patronem oraz 3) Przygotowanie prezentacji bajki dźwiękowej Lucyny Krzemienieckiej z książki pt. „O duszkach zawieruszkach”  oraz  3) Przygotowanie prezentacji bajki dźwiękowej Lucyny Krzemienieckiej z książki pt. „O duszkach zawieruszkach”. Po ocenieniu wszystkich nadesłanych prac i naradzie wyłoniło zwycięzców I Turnieju Szkól im. rtm. Witolda Pileckiego. W grupie szkoły ponadpodstawowe  Zespół Szkół nr 1 i. Rotmistrza Witolda Pileckiego zajął pierwsze miejsce zdobywając Złotą odznakę Rotmistrza a Statuetka przechodnia Turnieju Szkół im. rtm. Witolda Pileckiego w kategorii szkół ponadpodstawowych trafia do Naszej szkoły!

      Zobacz zwycięską pracę.

      Turniej Szkół został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, a partnerami merytorycznymi Turnieju są: Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu oraz Instytut Pileckiego.

      Gratulujemy nauczycielom historii Naszej Szkoły (Andrzej Manowski, Anna Grudzińska, Franciszek Jasionowski, Urszula Zadroga)  oraz uczniom:

      Brejnak Zuzanna- 2 LOA

      Prusik Andżielika- 2 LOA

      Muszyńska Julia- 2 LOA

      Majcher Maciej- 3 TB

      Ogrodnik Magdalena- 3 TB

      Gliński Jakub- 3 TB

      Czyżewski Jacek- 3 TB

      Tyborowski Aleksander- 3 TB

      Zając Roksana- 3 LOD

      Borowy Przemysław- 3 LOD

       Niedobylski Michał- 3LOD

      Dzierka Marzena- 3LOC

      Badurek Sebastian- 1 TPS

      Waracki Mateusz- 2 TI

      Kowalczyk Jakub- 2 TPS

      Nagrodzki Piotr- 2 TPS

      Turniak Jakub- 4 TL

      Łapow Nina ILO a

      Spinek Wiktoria I LOa

      Gwardiak Oliwia I LOb

      Kowalczyk Wiktoria I LOB

      Ratyńska Oliwia ILOB

      Szczechura Julia ILOB

      Ościłowska Magdalena ILOC

      Sienicka Weronika ILOC

      Bąćzyk Dominika IILOZ

      Zaczkowska Natalia IILOZ

      Komorowski Krystian ITLa

      Pierzchanowska Andzelika ITLb

      sukcesu w Turnieju.

     • Zostań Mistrzem Ortografii

     • Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie Mistrz Ortografii edycja II, którego organizatorem jest portal edukacyjny Dyktanda.pl.

      Głównym założeniem konkursu Mistrz Ortografii jest szerzenie znajomości poprawnej pisowni wyrazów wśród uczniów - i nie tylko. Uczestnicy będą mieli za zadanie rozwiązywać dyktanda za pomocą serwisu www.dyktanda.pl. Udzielanie prawidłowych odpowiedzi nagradzane będzie punktami.

      Zachętą do zaangażowania się w konkurs będą nagrody, które w tej edycji wręczymy nie tylko indywidualnym uczestnikom, ale również szkołom, których uczniowie uzbierają wspólnie najwięcej punktów.

      Aby przystąpić do konkursu Mistrz Ortografii wystarczy, że szkoła mieć będzie aktywny profil (wraz z utworzonymi klasami i przypisanymi do nich uczniami) w Module dla Szkół na stronie www.dyktanda.pl. Założenie oraz prowadzenie profilu jest w pełni bezpłatne, a rejestracji szkoły może dokonać nauczyciel lub dyrektor. Poniżej znajduje się nagranie przeprowadzające przez proces rejestracji szkoły:https://www.youtube.com/watch?v=_t8GNHSYm0E&ab_channel=DyktandaPL

      Konkurs Mistrz Ortografii edycja II startuje 14 maja 2021 r. i i będzie trwał do 13.06.2021 r. Rozgrywany będzie w 5 grupach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoły średnie, dorośli (serdecznie zachęcamy do udziału również nauczycieli) oraz w specjalnej kategorii dla szkół. Nagrodzimy łącznie stu uczestników indywidualnych (20 z najlepszym wynikiem punktowym z każdej grupy wiekowej) oraz 3 najlepsze szkoły. Nagrodami dla osób indywidualnych będą wskazane przez nich nagrody rzeczowe o danej wartości, zależnej od uzyskanego miejsca (np. zwycięzcy z każdej grupy wiekowej będą mogli wybrać dla siebie nagrodę o wartości do dwustu złotych). Nagrody dla szkół przybiorą z kolei formę przydatnych pomocy naukowych.https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii?school=1

      Zapisy do konkursu: https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii

     • "Bezpieczni w sieci"

     • Zapraszamy nauczycieli i rodziców na webinar organizowany przez OSE i NASK - to kolejny punkt na mapie działań profilaktycznych propagowanych przez szkolny zespół ds bezpieczeństwa.

      Szczegóły w linku https://fb.me/e/O9OZuofU

      Udział w webinarze jest BEZPŁATNY

      -temat: Cyberprzemoc w szkole - powiedz STOP

      -termin: 19.maja godz. 19.00 (już dziś zarezerwujmy sobie czas)

     • Akcja charytatywna uczniów Rubinka

     • Z okazji świąt Wielkanocnych młodzież klas II LOx i I LOa o profilu pedagogiczno-opiekuńczym wraz z wychowawcami przygotowała upominki dla dzieci z dwóch rodzin, będących pod opieką MOPS w Ostrowi Mazowieckiej. Paczki zawierały przede wszystkim artykuły piśmiennicze, plastyczne, zabawki i ubrania.

     • Superbohaterowie odnalezieni! Nasz nauczyciel w finale! Dobre newsy!

     • Nasz nauczyciel historii Andrzej Manowski zlazł się wśród zwycięzców konkursu „Superbohaterowie i Superbohaterki poszukiwani!” w ramach projektu „Przejdź do historii! Przyjmij wyzwanie” organizowanego przez Humanity In Action Polska- Warszawa wraz z Humanity In Action Deutscland- Berlin.Projekt ma na celu pogłębienie wiedzy młodzieży licealnej o narodowym socjalizmie, II wojnie światowej i Holokauście oraz refleksję nad historycznymi uwarunkowaniami, które doprowadziły do Zagłady bazując na koncepcji kroków do ludobójstwa prof. G. Stantona.

      W ramach projektu stworzona zostanie aplikacja mobilna, w której przedstawione będzie 11 kroków do ludobójstwa poprzez biografie 11 osób, których życia naznaczyło doświadczenie II wojny światowej. Wśród 11 zwycięskich biografii wyłonionych decyzją Jury i internetowego głosowania znalazła Franciszka Ząbeckiego - opracowana i zgłoszona prze pana Andrzej Manowskiego i tym samym zostanie umieszczona w interaktywnej aplikacji. Projekt realizowany jest dzięki wsparciu Fundacji „Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość” (EVZ) oraz Federalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.Gratulujemy!

     • Dzień Patrzenia w Niebo

     • W kalendarzu świąt nietypowych 14 kwietnia to Dzień Patrzenia się w Niebo. Z tej okazji przygotowaliśmy wyjątkową galerię zdjęć nieba wykonanych przez uczniów naszej szkoły. 65 uczniów z klas liceum i technikum wzięło udział w konkursie "Mój jest ten kawałek... nieba", zorganizowanym przez nauczycielki geografii...

      Zwycięzcami konkursu zostali:

      I miejsce – Aleksandra Federczyk, IILOy

      II miejsce – Wiktoria Kowalczyk, ILOb i Adrian Skrajny, IITIp

      III miejsce – Sarnacka Natalia, IILOz i Oliwia Kowalska, IILOy

      Gratulujemy, dziękujemy za przesłane zdjęcia i zapraszamy do ich podziwiania.

     • Wyniki szkolnego konkursu z języka niemieckiego

     • 7 kwietnia 2021 odbył się szkolny konkurs on-line z języka niemieckiego OSTERWETTBEWERB - FÜR ALLE, DIE DEUTSCH MÖGEN. W konkursie wzięło udział 57 uczniów. Najwyższe wyniki uzyskali:

      I miejsce:

      MARZENA DZIERKA III LOc

      II miejsce:

      KAROLINA FILIPEK III LOc

      WIKTORIA OŁDAKOWSKA II LOc

      III miejsce:

      KAMIL ŚWIĄTKOWSKI I TBD

      WERONIKA GAŁĄZKA II TLp

      Gratulujemy zwycięzcom!

     • ,,Nie bądź zielony w temacie autyzmu, w kwietniu bądź niebieski”

     • 2 kwietnia nasza szkoła zaangażowała się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, organizując akcję pod tytułem ,,Nie bądź zielony w temacie autyzmu, w kwietniu bądź niebieski”. Celem akcji było poszerzenie wiedzy o autyzmie wśród młodzieży. Okazując wsparcie, solidarność  i tolerancję, członkowie społeczności szkolnej ubrali się na niebiesko.


     • W Rubinku uczymy o bezpieczeństwie w sieci

     • 16 marca w naszej szkole na platformie Teams odbyło się 1 z 3 zaplanowanych spotkań młodzieży z mł.asp. Łukaszem Kulisiem oraz sierż.szt. Marcinem JelińskimTemat to: ,,Bezpieczny Rubinek - NIE dla cyberprzemocy, hejtu, mowy nienawiści".Kolejne spotkania zaplanowane są na 23 oraz 24 marca. Mamy nadzieję, że wiedza oraz doświadczenie, którymi podzielili się z nami specjaliści z Powiatowej Komendy Policji w Ostrowi Mazowieckiej uchronią naszą młodzież przed zagrożeniami w sieci.

     • Dni Bezpiecznego Internetu w Rubinku - Przystań w sieci

     • Świadomość cyberzagrożeń, cyberprzemoc, dbałość o swój wizerunek w sieci i świadome korzystanie z Internetu to ważne i aktualne zagadnienia. Jak bezpiecznie korzystać z Sieci?

      Zapraszamy nauczycieli do wzięcia udziału w projekcie Przystań w sieci i razem ze swoimi uczniami skorzystania z bezpłatnych kursów e-learningowych organizowanych przez NASK, Facebook oraz UNICEF Polska. Pierwsza konferencja już 30 marca! Na kolejną zapraszamy 13 kwietnia br. Rejestracja tutaj: https://bit.ly/3cbpuWb

      Z chwilą ukończenia kursu przez nauczyciela może on udostępnić analogiczny kurs swoim uczniom.

      Już 17 marca webinar w ramach cyklu „Bezpieczni w sieci z OSE”! Spotkanie dotyczyć będzie sextingu wśród uczniów. Zapraszamy w imieniu organizatorów: https://pl-pl.facebook.com/events/416588192977507/

      Odwiedź nas również na stronie Rubinek Ostrów Maz. na Facebooku. Przez najbiższy miesiąc będziemy publikować materiały, które będą pomagały i uczniom i nauczycielom zdobywać kompetencje dotyczace szeroko rozumianego bezpieczeństwa.