• #SerceDlaMichasia
     • #SerceDlaMichasia

     • Rubinek serdecznie dziękuje Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej za pamięć a tym samym nominację do włączenia się do akcji pomocy dla Michałka Boguckiego z Nura. Chłopiec choruje na SMA 1 - rdzeniowy zanik mięśni. Wierzymy, że uda się wygrać tę walkę.Walczymy Michasiu.

      Do dalszej akcji nominujemy:

      👉 Szkołę Podstawową nr 4 w Ostrowi Mazowieckiej 

      👉 Szkołę Podstawową nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej

      👉 Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej 

      #SerceDlaMichasia

      https://www.siepomaga.pl/gaszyn-challenge

      Zasady są bardzo proste, osoby nominowane muszą pokazać na swoim profilu serce. Filmik, zdjęcie, gest etc. Zdjęcie oznaczamy hasłem "Serce dla Michasia". Jeśli zadanie zostanie wykonane, wpłacają min. 5 zł, jeśli nie - min. 10 zł na konto Michałka.Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować min. 3 osoby, firmy bądź instytucje.

      #GaszynChallengedlaMichalka

    • Dzień Patrona Szkoły
     • Dzień Patrona Szkoły

     • Poniedziałek 28 września ...Tego dnia tradycyjnie już obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły oraz tym samym odbyło się Ślubowanie klas 1.Samorząd Szkolny jak zawsze spisał sie na medal.Tych, którzy jeszcze nie do końca znają postać rtm. Witolda Pileckiego zachęcamy do wnikliwego zapoznania się z życiorysem Bohatera.Uczniom klas 1 życzymy sukcesów w nauce oraz zadowolenia z wyboru szkoły i kierunku.

    • Międzynarodowy Tydzień Przestrzeni Kosmicznej
     • Międzynarodowy Tydzień Przestrzeni Kosmicznej

     • „Piękny widok… wspaniałe pustkowie.”

      BuzzAldrin

      Drodzy uczniowie! Nie możemy zabrać Was w przestrzeń kosmiczną, abyście empirycznie doświadczyli tych samych wrażeń jakie miał Buzz Aldrin po wylądowaniu na Księżycu (tak, tak…wycieczki w czasie pandemii nie są wskazane), ale korzystając z obchodów Międzynarodowego Tygodnia Przestrzeni Kosmicznej zamieniliśmy lekcje fizyki w tematyczne zajęcia o badaniach kosmosu, projektach naukowych i ich wpływie na rozwój ludzkości.Tydzień ten zaowocował również powstaniem „Kącika astronomicznego”. Jeśli interesują Was ciekawostki o przestrzeni kosmicznej, chcielibyście prowadzić obserwacje polskiego nieba, wiedząc na co zwrócić uwagę w danym miesiącu,  to zapraszamy na 3. piętro budynku B. ​​​​​​​

      Przyszedł czas na podsumowanie ogólnopolskiego konkursu CREDO „Łowcy cząstek” sezonu 2019/2020. Osiągnięcia Naszej szkolnej drużyny RUBINEK to:

      ❗️15 061 wykrytych detekcji

      ❗️9196 h działania aplikacji CREDO

      ❗️3. miejsce w październikowej Lidze

      ❗️11. miejsce w kategorii MaratonA także:

      ❗️Byliśmy jedną z najliczniejszych grup w konkursie

      ❗️ Współtworzyliśmy Największy Detektor Promieniowania Kosmicznego na ŚWIECIE!

      ❗️ Wsparliśmy polski projekt naukowy Instytutu Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie

      ❗️ W rzeczywisty sposób przyczyniliśmy się do rozwoju nauki, poznania ciemnej materii oraz natury czasoprzestrzeni!

      Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie PROJEKT CAŁY CZAS TRWA – PRZYŁĄCZ SIĘ I TY!

     • Fundacja Świętego Mikołaja w Rubinku

     • Fundacja Świętego Mikołaja w Rubinku nagrodziła we wrześniu dwie uczennice, które wykazują się działalnością na rzecz społeczności naszej szkoły oraz posiadają dobre wyniki w nauce. Dziewczęta otrzymały stypendia. Dziękujemy bardzo nagrodzonym oraz zachęcamy innych do aktywnego uczestnictwa w życiu Rubinka.

    • ROK 1920 NA ZIEMI OSTROWSKIEJ
     • ROK 1920 NA ZIEMI OSTROWSKIEJ

     • W czwartkowe popołudnie 1 października uczniowie Naszej szkoły z klasy II TBDp i II LOz uczestniczyli pod opieką nauczyciela historii p. Andrzej Manowskiego w spotkaniu organizowanym prze Miejską Bibliotekę „ROK 1920 NA ZIEMI OSTROWSKIEJ” podsumowującym projekt „Pamiętamy 1920-2020” realizowany w 100–lecie zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej. Gościem wydarzenia była pani Monika Beyer - wnuczka ochotnika Williama Beyera poległego sierpnia 1920 r. w bitwie pod Paprocią i Pęchratką oraz przedstawiciele Stowarzyszenie ,,Wizna 1939".

     • Europejski Dzień Języków

     • 26 września, jak co roku, obchodzony jest Europejski Dzień Języków.

      Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli języków obcych przygotowali wystawę informującą o tym wydarzeniu oraz plakaty zachęcające do nauki języków.

     • Konkurs "Życie i działalność Rotmistrza Witolda Pileckiego"

     • Po raz kolejny, to już XIII edycja!

      W naszej szkole odbył się konkurs poświęcony patronowi szkoły Witoldowi Pileckiemu-,, Życie i działalność rotmistrza Witolda Pileckiego". W tym roku w konkursie wzięło udział 39 uczniów. Rywalizacja stała na wysokim poziomie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i już dziś zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku szkolnym.

      Wyniki konkursu :

      I miejsce- Szulęcka Natalia-II LOc

      II miejsce - Pakieła Paulina-II LOc

      III miejsce Gawrysiak Aleksandra - II LOx

      GRATULACJE dla dziewcząt!

     • Rocznica agresji ZSRR na Polskę

     • Rocznica agresji ZSRR na Polskę 17 września 1939 r. Przy pomniku W. PILECKIEGO posadziliśmy 17 białych i czerwonych tulipanów, zakwitną w kwietniu na rocznicę zbrodni katyńskiej. Posadziliśmy wrzosy, zapaliliśmy znicze. Pan Krzysztof Zwierzyński wykonał nam piękną tablice upamiętniającą wydarzenie. Udział klasy 3TIB

       

     • IV Pętla taktyczna GROM w Czerwonym Borze

     • W dniu 19 września uczniowie klas mundurowych (2 zespoły 6 osobowe) brali udział w IV Pętli taktycznej GROM w Czerwonym Borze. Trasa miała około 13 km w trudnych warunkach terenowych. Drużyny miały do pokonania dużo trudnych przeszkód. Wszyscy wytrwali do końca mimo różnych kontuzji np. otarte pięty, skręcenia, skurcze nóg itp. Dali radę, choć uczestniczyli pierwszy raz. Słowa uznania i podziękowanie za poświęcenie.

     • Narodowe Czytanie

     • W tym roku po raz kolejny wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu, którego organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej. Akcja ma na celu popularyzację czytelnictwa oraz kultywowanie największych dzieł polskiej literatury. Lekturą tegorocznego spotkania była "Balladyna" Juliusza Słowackiego. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III LOc - Alicja Osiecka.  Dziękujemy..., a wszystkich zachęcamy do czytania. Wiemy już, że lekturą przyszłej odsłony będzie dzieło Gabrieli Zapolskiej - "Moralność Pani Dulskiej".

      Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III LOc - Alicja Osiecka.  Dziękujemy..., a wszystkich zachęcamy do czytania. Wiemy już, że lekturą przyszłej odsłony będzie dzieło Gabrieli Zapolskiej - "Moralność Pani Dulskiej".