• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

     • 25 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021. Pan Dyrektor Piotr Siwek wraz z wicedyrektorami szkoły: p. Ireną Kalinowską, Ilona Plewnicką, Ryszardem Kowalczykiem oraz zaproszonymi gośćmi wręczyli nagrody i wyróżnienia uczniom, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce, brali udział w konkursach i działali na rzecz naszej społeczności.

      Tego dnia podziękowania od całej społeczności szkolnej z rąk Dyrekcji odebrały panie - Alina Narewska, nauczyciel geografii i wiedzy o społeczeństwie oraz Agnieszka Śladewska, nauczyciel bibliotekarz, które odchodzą na zasłużoną emeryturę.

     • Rubinek z Certyfikatem Szkoły Promującej Świadome Korzystanie z Internetu w roku szkolnym 2020/2021

     • Ponad 100 uczniów uczestniczących w projekcie, ponad 200 certyfikatów ukończenia kursu dla ucznia, certyfikaty ukończenia „Projektu dla nauczyciela”, certyfikaty dla nauczycieli uczestniczących w konferencjach online i przede wszystkim – uzyskanie wyjątkowego Certyfikatu „Szkoły Promującej Świadome Korzystanie z Internetu w roku szkolnym 2020/2021”.

      To rezultaty aktywnego udziału nauczycieli i uczniów „Rubinka” w ogólnopolskim projekcie „Przystań w sieci”.

      Bądź bezpieczny w sieci, czyli „Co czyha w internecie?” Pracę w projekcie nauczyciele i uczniowie „Rubinka” zaczęli już w marcu. W kwietniu brali udział w konferencjach online, a do końca roku szkolnego przeszli kursy, których tematyka mówi sama za siebie: „ FOMO jako lęk przed odłączeniem: my kontra dzieciaki, czyli kto pierwszy rzuci smartfonem?”, „Cyberprzemoc – agresja rówieśnicza na wirtualnym podwórku. Co powinniśmy wiedzieć, żeby skutecznie działać?, „Samodzielnie, nie znaczy dobrowolnie – dlaczego dzieci i nastolatki wytwarzają intymne materiały?”. To tylko niektóre tematy podejmowane w ramach projektu. Cieszymy się z uzyskanego certyfikatu i obiecujemy, że będziemy kontynuować działania w przyszłym roku!

     • Szkolenie zawodowe nauczycieli w Portugalii

     •      Być w swoim zawodzie coraz lepszym, czerpać z dobrych praktyk innych krajów, zdobywać nowe umiejętności i doświadczenia – takie cele przyświecały grupie 10 nauczycieli, którzy w dniach 7 – 11 czerwca 2021 r. wyjechali na szkolenia zawodowe do Portugalii.

       

      Organizatorem i koordynatorem projektu pt.:  ,,Nauczyciel jako trener dorosłych i młodzieży, podstawą sukcesu zawodowego i życiowego” było Stowarzyszenie Edukacji i Rozwoju ,, RUBINEK”, które pozyskało środki na ten cel z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Tym razem nauczyciele szkolili się w zakresie pracy z młodzieżą i osobami dorosłymi.

      Współczesny nauczyciel musi być trenerem i mentorem, musi dostrzegać potrzeby uczniów i pomagać im w osiąganiu sukcesów edukacyjnych, zawodowych i życiowych. Jest to niezwykle trudna i odpowiedzialna rola, dlatego warto kształcić się, poznawać nowe metody pracy, uczyć się od najlepszych, bo zatrzymać się w pracy nad sobą, to tak, jakby robić krok w tył.

      Szkolenia w portugalskiej Bradze były bardzo ciekawe i inspirujące. Uczestnicy wysłuchali kilku wykładów, brali udział w warsztatach, dyskusjach, wizytach studyjnych, doskonalili umiejętności językowe. Realizowali również program kulturowy, w ramach którego poznawali tradycje, obyczaje i historię Portugalii, zwiedzali najciekawsze miejsca Bragi i Porto. Zdobytą wiedzę i doświadczenia wykorzystają w pracy z uczniami w szkołach dla młodzieży i dorosłych. Nabyte kompetencje przekażą innym nauczycielom, aby jak największe grono osób związanych z edukacją, mogło skorzystać z możliwości rozwoju zawodowego.

     • Złota Odznaka Rotmistrza w Rubinku

     • We wtorek 15 czerwca odbyła się w naszej szkole uroczystość, która jest dla nas prawdziwym powodem do dumy. Z rąk dyrektora Muzeum Dom Rodziny Pileckich pana Karola Madaja dyrektor naszej szkoły - pan Piotr Siwek odebrał Złotą Odznakę Rotmistrza za zajęcie przez drużynę Rubinka I miejsca w I Turnieju Szkół im. Rotmistrza Witolda Pileckiego.

      Odznaka dołączy do Statuetki przechodniej Turnieju Szkół im. rtm. Witolda Pileckiego w kategorii szkół ponadpodstawowych, która trafia do Naszej szkoły już w maju.

      Jeszcze raz gratulacje naszej ekipie za tak wspaniałe osiągnięcie i opiekunom - nauczycielom historii: p. Annie Grudzińskiej,p. Andrzejowi Manowskiemu i p. Franciszkowi Jasionowskiemu

     • Najlepsi w teście z j. francuskiego

     • 18 czerwca uczennica klasy 2 LOA Zuzanna Brejnak zaprosiła uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w teście sprawdzającym wiedzę na temat francji i języka francuskiego.

      Zwycięzcami w quizie zostali:

      I miejsce Andżelika Prusik 2 LOA

      II miejsce Damian Przyborowski 2 TI

      III miejsce p. Anna Rogalska

      Wielkie brawa dla wszystkich uczestników oraz organizatorów: Zuzi Brejnak (która test przygotowała) i p. Annie Śledziewskiej nauczycielce j. francuskiego.

     • Czym dla mnie jest piękno?

     • "Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeśli nie nosimy go w sobie..."

      Czym dla mnie jest piękno? Czy kryje się w pięknie przyrody? A może w otaczającym nas świecie? Może piękno to umysł? Osobowość? Warto poszukiwać tego, co PIĘKNE i tym pięknem dzielić się z innymi. Zobaczcie, jak poprzez obiektyw aparatu nasi uczniowie postarali się ukazać, czym dla nich jest piękno...

      Wszystkie zdjęcia są niezwykłe i trudno było wybrać te, które nagrodzimy.

      W ramach zajęć kulturowych i plastycznych postanowiliśmy nagrodzić następujące osoby:

      I miejsce: Magdalena Ościłowska kl. I LO

      II miejsce: Weronika Sienicka kl. I LOc

      wyróżnienia:• Choinka Dawid kl. I TBD, Łaniewska Oliwia I LO b, Zamierowski Mateusz I TLa

      Zapraszamy do galerii - obejrzyjcie przepiękne fotografie wszystkich uczestników.

     • Porozumienie o współpracy z przedsiębiorstwami

     • 31 maja br zapisze się jak najlepiej w historii naszej szkoły. Dzięki współpracy firm: Fabryki Mebli "Forte", ALPLA Opakowania z Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o., SCHNEIDER Polska Technika Samochodowa i Kontenerowa Sp. z o.o., Rolstal Pawłowski Sp. z o.o., a Starostwem Powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej, Zespołem Szkół nr 1 Rubinek oraz Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni podpisano porozumienie pomiędzy tymi instytucjami. 

      Dla naszej szkoły i pozostałych członków porozumienia otwiera się perspektywa WSPÓŁPRACY, na której skorzystają przede wszystkim uczniowie, którzy rozpoczną naukę w Rubinku już od września tego roku.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim stronom porozumienia, a absolwentów szkół podstawowych zapraszamy do składania podań do dualnej klasy branżowej. Od września ruszamy!

      Koniecznie obejrzyjcie relację przygotowaną przez TV Ostrów! 

     • Wyniki konkursu "Wiosenne inspiracje"

     • Nowy tydzień rozpoczynamy od informacji, na które wielu czekało. W kwietniu poprosiliśmy Was o głosowanie na najpiękniejszą fryzurę w konkursie "Wiosenne inspiracje" (Film z propozycjami naszych uczestników znajdziecie pod linkiem: https://www.facebook.com/rubinek69/videos/4466685610013409/)

      Dziś możemy ogłosić wyniki.Jury w składzie Monika Łuniewska, Małgorzata Orłowska i Małgorzata Wilczyńska nagrodziło:

      wyróżnieniem: Magdalenę Godlewską i Dawida Ruszkowskiego

      III miejscem Darię Salkowską i Karolinę Subdę

      II miejscem Aleksandrę Burzyk

      I miejscem Emilię Cynerman

      W głosowaniu internautów:

      III miejsce zajęła praca Natalii Grucelskiej

      II miejsce - fryzura Faustyny Kośnik

      I miejsce fryzura wykonana przez Kacpra Mierzejewskiego.

      Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym konkurs odbędzie się stacjonarne.

     • TRENING FUNKCJONALNY W RUBINKU

     • Uczennice z klasy II LOa 2 czerwca 2021 w aktywny sposób świętowały Dzień Dziecka.

      Miały możliwość uczestniczenia w  treningu funkcjonalnym z elementami kalisteniki przeprowadzonym przez pracowników MOSiR Milenę Kozłowską i Sebastiana Stepnowskiego. Młodzież poznała ćwiczenia, które mają pozytywny wpływ na kondycję fizyczną i sylwetkę.

      Bardzo dziękujeMY za profesjonalne zajęcia!

     • PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNEJ

     • Rubinek włączył się do akcji ratowania życia małego wojownika Nikodema Wasilewskiego z Białegostoku, który choruje na najcięższą odmianę SMA.

      W zbiórkę zaangażowało się już wiele firm, instytucji, szkół oraz osób prywatnych. Planowane są zbiórki w kościołach, a w drugim tygodniu czerwca rozpocznie się zbiórka makulatury oraz innych odpadów recyklingowych. Dnia 2 czerwca 2021 uczniowie klasy I TI i II LOa zbierali pieniądze na kosztowną terapię genową dla Nikosia w walce z chorobą. Dzięki ofiarności, zrozumieniu i chęci pomocy niesionej przez społeczność szkolną udało się zebrać kwotę 705 zł. 

      Wpłat można jeszcze dokonywać w sposób wirtualny. Oto linki do skarbonki:

      https://www.siepomaga.pl/zycie-nikosia

      https://www.siepomaga.pl/ostrowdlanikosia 

      Koordynatorki akcji na terenie szkoły p. Ewa Kuczyńska i p. Anna Spinek serdecznie dziękują wszystkim za wzięcie udziału w zbiórce.

      Pamiętajmy, że każda złotówka ma moc, a dobro powraca.

     • Dzień Sportu w Rubinku

     • Ale się działo!

      1 czerwca (wtorek) - z okazji Dnia Dziecka, w naszej szkole tradycyjnie odbył się Dzień Sportu.

      Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami wychowania fizycznego przygotował dla uczniów kilka atrakcji w formie międzyklasowych konkurencji sportowych: Konkurencje:

      ⚽️ Turniej w piłkę nożną

      〽️ Przeciąganie liny

       Narty biegowe

      Pogoda dopisała, więc wszystkie konkurencje odbyły się zgodnie z planem. Cieszymy się, że mogliśmy się razem świetnie bawić.

  • Galeria zdjęć

    brak danych
   • Kontakt

    • Zespół Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej
    • zsnr1ostrowmazowiecka@op.pl
    • (+48) 29 746 24 71
    • ul. Romana Rubinkowskiego 8, 07-300 Ostrów Mazowiecka 07-300 Ostrów Mazowiecka Poland
    • polakowska.marta@rubinek.pl
  • Nasze media społecznościowe