• „Wiem dlaczego nie biorę” - mobilna gra edukacyjna

     • W dniu 19.10.2022 uczniowie naszej Szkoły - klasa 1TI pod opieką Radosława Kęckiego i Roberta Wąsika wzięli udział w mobilnej grze edukacyjnej w zakresie profilaktyki uzależnień „Wiem dlaczego nie biorę”. Gra ta była osią fabularną życia Ryśka Rydla. Całość została przygotowana przez Jolantę Zawadzką, Katarzynę Relugę oraz Sylwię Tryniszewską z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowi Maz. Główną nagrodą dla zwycięzców będzie voucher na 300 zł w wybranej pizzeri w Ostrowi Maz.

     • Logistycy poznają proces produkcyjny, transport i spedycję w praktyce

     • W dniu 12 października 2022 roku uczniowie klasy III TLA wraz z opiekunami Panią Jolantą Falkowską i Panią Ewą Kuczyńską zwiedzali INTERCHEMALL Zespół Młynów Jelonki Sp. z o.o.  Młodzież miała możliwość sprawdzenia jak w praktyce odbywa się proces produkcyjny, transport oraz spedycja jednego z najważniejszych artykułów spożywczych w kraju. Nowoczesne magazyny mąki różnego typu oraz laboratorium zostały udostępnione do zwiedzania uczniom Rubinka. Serdecznie dziękujemy dyrektorowi zarządzającemu Panu Krzysztofowi Winiarskiemu oraz nadmłynarzowi Panu Tomaszowi Lewandowskiemu za poświęcony nam czas i życzliwość J.

     • Przyszłość szkół budowlanych w Polsce

     • Dnia 12.10.2022 r. uczniowie klasy budowlanych wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych wzięli udział w Debacie pt. „Przyszłość szkół budowlanych w Polsce” w Ministerstwie Rozwoju i Technologii zorganizowanej przez wiceministra Rozwoju i Technologi - Piotra Uścińskiego, oraz Posła na Sejm RP - Grzegorza Lorka

      Uczestnicy: uczniowie II TBF (część budowlana) oraz uczniowie IV TBD (część budowlana)

      Opiekunowie: p. Anna Kłosińska i p. Małgorzata Wilczewska.

      Celem konferencji była promocja wśród młodych osób ścieżki edukacji w technikach i szkołach branżowych oraz omówienie zmian jakie mają nastąpić, aby zawód budowlańca był jeszcze bardziej atrakcyjny dla młodych osób, które szukają swojej ścieżki zawodowej.
      Tematy jakie zostały poruszone na debacie:

      • Jak zwiększyć promocję zawodu technika budowlanego?
      • Jak zachęcać młode osoby do ścieżki kariery w branży budowlanej?
      • Jak zapewnić niezbędną dostępność kadry nauczycielskiej koniecznej do kształcenia zawodowego w branży budowlanej?

      Główne zmiany:

      • Uprawnienia do projektowania w ograniczonym zakresie dla techników, po odbyciu 4-letniej praktyki projektowej oraz rocznej praktyki na budowie.
      • Praktyka pod patronatem osoby posiadającej co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe przy sporządzaniu projektów w ramach posiadanych uprawnień budowlanych.
      • Skrócenie dla osób posiadających tytuł zawodowy technika 4-letniej praktyki zawodowej do 3 lat – polegającej na pełnieniu funkcji technicznej na budowie, wymaganej do uzyskania uprawnień do kierowania robotami budowlanymi w ograniczonym zakresie.
      • Osobą uprawnioną do skrócenia wymiaru praktyki byłby patron, pod kierownictwem którego praktyka jest odbywana.
      • Technicy, po odbyciu wymaganej praktyki i zdobyciu uprawnień, będą uprawnieni do projektowania lub kierowania robotami budowlanymi w odniesieniu do architektury obiektu o kubaturze do 1000 m3 niezależnie od zabudowy.
      • Technicy w specjalności konstrukcyjno-budowlanej będą mogli zdobyć uprawnienia do projektowania konstrukcji obiektu lub kierowania robotami budowlanymi w odniesieniu do konstrukcji obiektu do 1000 m3.
      • Przy np. uprawnieniach budowlanych w specjalności instalacyjnej (w zakresie m.in. sieci, instalacji i urządzeń cieplnych) będzie możliwe projektowanie lub kierowanie robotami budowlanymi przy wykonywaniu instalacji wraz z przyłączami i instalowaniem tych urządzeń dla obiektów budowlanych o kubaturze do 1000 m3.
     • I i III miejsce w sztafecie olimpijskiej!

     • 6 października 2022 r. szkoły ponadpodstawowe rozpoczęły rywalizację sportową w ramach XXIII Powiatowej Olimpiady Młodzieży. Pierwsze zawody to sztafety olimpijskie dziewcząt i chłopców.

      Zawody odbyły się na stadionie lekkoatletycznym MOSiR. Udział wzięły wszystkie szkoły średnie naszego powiatu. Nasze dziewczęta w składzie : Komor Natalia (kl.IV LO z), Sokołowska Wiktoria (kl.I LO a), Sokołowska Patrycja (kl.I TLm) oraz Skowrońska Amelia (kl.III LOa) wywalczyły I miejsce.

      Chłopcy w składzie: Lewandowski Dawid (kl.II TL), Kordyszewski Gabriel (kl.II TBF), Antoniak Oliwier (kl.II TBF) oraz Nowak Dominik (kl.III TBD) zajęli III miejsce.

      Gratulujemy!

      Opiekunami młodzieży byli P.Marta Kotlenga i Pan Andrzej Wardaszka.

      Foto: Spinek Wiktoria kl.III LOa

     • Sala gimnastyczna po generalnym remoncie

     • 14 października 2022 r. symbolicznie przecięto wstęgę i uroczyście otwarto odnowioną salę gimnastyczną. Podczas remontu zdemontowana została stara posadzka, legary i deski. Wymieniono podłogę, pomalowano ściany i sufit, a także wstawiono ścianę działową, która oddziela salę od korytarza (korytarz także odnowiono). Zadbano także o centralne ogrzewanie i wentylację.

      Dzięki pracom remontowym poprawił się stan przyszkolnej infrastruktury sportowej, przeznaczonej na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego. Koszt inwestycji wyniósł wyniósł 913 030,39 złotych. Powiat Ostrowski uzyskał na ten cel dofinansowanie z Ministerwstwa Sportu i Turystyki w ramch programu "Sportowa Polska".

     • Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej oraz otwarcie sali gimnastycznej

     • 14 października w naszej Szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej z udziałem znakomitych gości, min. wiceministra Sportu i Turystyki Arkadiusza Czartoryskiego, starosty ostrowskiego Zbigniewa Chrupka, przewodniczącej Rady Powiatu ostrowskiego Doroty Subdy, dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 Piotra Siwka, dyrektora Wydziału Inwestycji i Rozwoju Powiatu Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej Urszuli Waniewskiej, wykonawcy inwestycji Wiesława Rudzińskiego odbyły się powiatowe obchody święta edukacji.

      Zgromadzonych gości przywitał gospodarz miejsca, czyli pan dyrektor Piotr Siwek, który podziękował wszystkim zgromadzonym za przybycie, pogratulował nauczycielom i pracownikom za piękną i ciężką pracę, a także wyraził wdzięczność wszystkim podmiotom i instytucjom, dzięki którym nasza szkoła może się pięknie rozwijać.

      Następnie, zgodnie z tradycją tego dnia, z rąk starosty ostrowskiego Zbigniewa Chrupka oraz wicestarosty Józefa Rostkowskiego nagrody oraz kwiaty odebrali wyróżnieni dyrektorzy i nauczyciele ze szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Ostrowski. Nagrody i wyróżnienia odebrało także – z rąk dyrektora szkoły, pana Piotra Siwka – kilkunastu nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Nr 1.

      Pan starosta Z. Chrupek podziękował nauczycielom za trud pracy i wychowania młodego pokolenia, życząc jednocześnie satysfakcji z wykonywanego zawodu.

      Podziękowania i życzenia nauczycielom złożyli również: Wiceminister Sportu i Turystyki, Poseł na Sejm Arkadiusz Czartoryski oraz Przewodnicząca Rady Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej Dorota Subda.

      Podczas uroczystości dokonano również oficjalnego otwarcia wyremontowanej sali gimnastycznej, w którym uczestniczyli wszyscy goście honorowi a także przewodnicząca naszego Samorządu Uczniowskiego.

      Na zakończenie wszyscy obecni wysłuchali przepięknej części artystycznej, przygotowanej przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły, podczas której wybrzmiały wiersze Z. Herberta, E. Stachury, W. Szymborskiej oraz piosenki min. z repertuaru Edyty Geppert, Anny Jantar, M. Grechuty.

      Zapraszamy do obejrzenia 1 części zdjęć z uroczystości.

      Foto: Paweł Choromański

     • Uczniowie Rubinka na Poznań Game Arena

     • Poznań Game Arena to największe w Polsce i tej części Europy targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej. Nie mogło zabraknąć na nich także uczniów naszej szkoły.

      8 października 2022 r. grupa uczniów z klasy: I TI, III TI oraz IV TI wraz z opiekunami: p. Anną Spinek, p. Ewa Kuczyńską, p. Radosławem Kęckim wczesnym rankiem wyjechała do Poznania, aby zapoznać się z najnowszymi grami komputerowymi, zagrać na najmocniejszym sprzęcie z najbardziej nowoczesnymi technologiami oraz zobaczyć cosplay’erów. PGA nie zawiodła. Uczniowie klas informatycznych mieli okazję śledzić zmagania w ramach batalii o tytuł mistrza Worms W.M.D. w strefie Rockstar oraz obserwować zmaganiom w INEA FUN ZONE, gdzie zmierzyli się ze sobą mistrzowie simracingu. Nasi uczniowie zbierali autografy oraz robili selfie ze swoimi idolami. Pełni wrażeń, bogatsi o nowe doświadczenia, zmęczeni, ale szczęśliwi nasi informatycy, późną nocą wrócili do Ostrowi.

     • Logistyka w praktyce

     • Uczniowie klasy IV TLp wraz z opiekunami p. Jolantą Falkowską i p. Anetą Śledzińską zwiedzili w dniu 26 września 2022 roku Zakład Produkcji Kruszyw Spółka Jawna w Szumowie.

      Dzięki  uprzejmości Dyrektora ds. inwestycji pana Andrzej Gniazdowskiego młodzież zapoznała się pracą laboratorium, gdzie bada się asortyment żwirowni a także pracą działu transportu i sprzedaży. Klasa miała również możliwość obejrzenia jak odbywa się wydobycie naturalnych kruszyw ze złoża na terenie Szumowa, oraz jak przebiega proces transportowy wydobytych kruszyw. Szeroka gama maszyn budowlanych typu wozidła, ładowarki, spycharki, kruszarki pozwoliła uczniom na żywo zapoznać się z ich budową i działaniem. Dziękujemy serdecznie pracownikom działów, którzy zapoznali nas ze swoją pracą i poświęcili nam swój czas.

      J. Falkowska

     • Mistrzostwa w biegach przełajowych dziewcząt i chłopców naszej szkoły

     • 22 września 2022 r. na terenie Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka, Lasy Państwowe (Leśnictwo Orło) odbyły się Mistrzostwa w biegach przełajowych dziewcząt i chłopców naszej szkoły.

      Zawody miały na celu wyłonienie najlepiej biegającej młodzieży, która zaprezentuje naszą szkołę na zawodach powiatowych.

      Celem tych zawodów było również ukazanie walorów przyrodniczych i zdrowotnych biegania po lesie. Trasa biegu wyznaczona była w malowniczych terenach Leśniczówki w Orle, gdzie młodzież zmagała się na dystansie 1200m oraz 2200m

      Wystartowało 56 osób, 25 dziewcząt i 31 chłopców. Za miejsca I-III uczniowie otrzymali pamiątkowe statuetki , natomiast 6 najlepszych zawodników i zawodniczek otrzymało dyplomy.

      Po zawodach wszyscy zostali zaproszeni na ognisko i gorące kiełbaski.

      Organizatorami i opiekunami młodzieży byli nauczyciele wychowania fizycznego: Andrzej Wardaszka, Marta Kotlenga. Patronat medialny nad imprezą sprawowała uczennica naszej szkoły Wiktoria Spinek z klasy III LOa.

      Wyniki zawodów

      Dziewczęta

      1. Amelia Skowrońska kl.III LO a
      2. Magdalena Świerżewska kl.III LO a
      3. Aleksandra Więcław kl.III TL b

      Chłopcy

      1. Damian Han kl.IV TL a
      2. Adam Radomski kl.II mps
      3. Krystian Bronowicz kl.II LO b
     • Poznaj swojego rekrutera

     • W dniu 3 października w naszej szkole odbyło się spotkanie klas mundurowych i ratowniczych z przedstawicielami Wydziału Rekrutacji, Wojskowego Centrum Rekrutacji w Wyszkowie z panią Magdą Laska, specjalistą ds. rekrutacji oraz por. Artur Seroka w ramach akcji ,, #Poznaj swojego rekrutera”. Młodzież miała okazję poznać różne formy dobrowolnej służby wojskowej oraz  korzyści jakie płyną po wstąpieniu w szeregi wojska.

       

      koordynator spotkania, zdjęcia: Ł.Świerad

     • Logistycy na Politechnice Warszawskiej

     • 4. października br. uczniowie klas logistycznych z Rubinka wzięli udział w spotkaniu na Politechnice Warszawskiej.

      Przed nimi ostatnie egzaminy zawodowe i matura, ale dzięki tym wykładom i pokazom już mogą rozważać, gdzie najlepiej kontynuować naukę

      W świetnie wyposażonych laboratoriach na Wydziale Transportu uczestniczyliśmy w wykładach, prezentacjach samochodów przyszłości czy pokazach symulatorów ruchu kolejowego.

      To był świetnie spędzony czas - dzięki temu, już za kilka miesięcy nasi logistycy będą mogli dołączyć do studentów Politechniki Warszawskiej - jednej z najlepszych uczelni technicznych w kraju.

     • Ostrowska duma

     • Za nami udział w kolejnym ciekawym projekcie organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Dąbrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej.

      W środę 21 września młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w spacerze historycznym po Garnizonie Komorowo, którego historia jest bardzo bogata i sięga czasów carskich. Jak podaje Miejska Biblioteka Publiczna na swoim profilu Facebook: W latach 1917-1918 i 1926-1939 mieściła się tu Szkoła Podchorążych Piechoty, która niegdyś była chlubą miasta. SPP słynęła jako jedna z najlepiej wyposażonych szkół wojskowych w Europie. Garnizon był dla lokalnej społeczności ośrodkiem kultury i życia towarzyskiego. Do dzisiaj na terenie Garnizonu Komorowo pozostaje pamiątka po podchorążych – unikalna galeria monumentów: Aleja Królów i Hetmanów oraz Aleja Powstania Listopadowego, także kościół garnizonowy.

      Uczniowie zwiedzili również Salę Tradycji oraz Mauzoleum ku czci poległych absolwentów Szkoły Podchorążych Piechoty oraz miejscowe Muzeum Kresów I Ziemi Ostrowskiej, gdzie zgromadzono wiele pamiątek związanych ze Szkołą Podchorążych.

      Wycieczkę zorganizowano w ramach projektu "Rzeczpospolita Podchorążacka - ostrowska duma" dofinansowanego ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego - edycja 2022 Wolność po polsku.

      Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i przybliżenie nam chlubnej historii zawiązanej z naszym regionem – ostrowskiej dumy.

      Fot. źródło Facebook Miejsckiej Biblioteki Publicznej

     • Szkolenie klas mundurowych w Ośrodku Poligonowym

     • Pod koniec września klasy mundurowe z Rubinka przebywały na szkoleniu w Ośrodku Poligonowym w Czerwonym Borze.

      Szkolenie jak zawsze było intensywne: strzelanie, regulaminy wojskowe, terenoznawstwo, pokonywanie toru przeszkód, musztra, nocny alarm i marsz na azymut, rozpalanie różnych rodzajów ognisk za pomocą krzesiwa

      Uczniowie wraz z opikunami wrócili z bagażem nowych doświadczeń i wrażeń. Wszyscy cali i zdrowi. Każdy kadet otrzymał certyfikat ukończenia szkolenia oraz upominki za wyniki strzelania i dowodzenie. Brawo!

      Dziękujemy opiekunom kadetów oraz Instruktorom Grom Group za cierpliwość i profesjonalizm. 

     • Dzień Patrona Szkoły

     • 28 września obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły - rtm. Witolda Pileckiego. Z tej okazji o godzinie 9.00 na sygnał dzwonka szkolnego wspólnie wspomnieliśmy Patrona Minutą Ciszy. Następnie reprezentanci klas i władze szkoły uczciły ten Dzień zapalając Znicze Pamięci pod pomnikiem Rotmistrza. W wejściu do szkoły można było zobaczyć wystawę prac uczniowskich „Rotmistrz Pilecki w komiksie” oraz prezentację  "Rotmistrz Pilecki w życiu Naszej szkoły". Stałym punktem obchodów Dnia Patrona jest konkurs wiedzy „Życie i działalność Rotmistrza Witolda Pileckiego”. W tym roku szkolnym laureatami XV edycji zostali : Kamil Świątkowski (3TBD)- I miejsce, Gawrysiak Aleksandra (4X)- 2 miejsce i Bułatowicz Oliwia (2 TBF)- 3 miejsce. Gratulujemy!

     • Europejski Dzień Języków

     • Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie każdego 26 września, w dniu ogłoszonym przez Radę Europy –Europejskim Dniem Języków. Wydarzenie to ma również podkreślić znaczenie wszystkich języków, jakimi porozumiewamy się w Europie. Istnieje ponad 200 języków europejskich oraz wiele innych, używanych przez obywateli pochodzących z pozostałych kontynentów. To ważne dziedzictwo świadczące o naszej tożsamości.

     • Mistrzostw Szkoły w biegach przełajowych

     • Sprawozdanie z przebiegu Mistrzostw Szkoły w biegach przełajowych dziewcząt i chłopców

      Dnia 22 września 2022 r. na terenie Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka (Leśnictwo Orło) odbyły się Mistrzostwa w biegach przełajowych dziewcząt i chłopców naszej szkoły. Zawody miały na celu wyłonienie najlepiej biegającej młodzieży, która zaprezentuje naszą szkołę na zawodach powiatowych. Celem tych zawodów było również ukazanie walorów przyrodniczych i zdrowotnych biegania po lesie. Trasa biegu wyznaczona była w malowniczych terenach Leśniczówki w Orle, gdzie młodzież zmagała się na dystansie 1200m-dziewczęta oraz 2200m-chłopcy.

      Wystartowało 56 osób, 25 dziewcząt i 31 chłopców. Za miejsca I-III uczniowie otrzymali pamiątkowe statuetki , natomiast 6 najlepszych zawodników i zawodniczek otrzymało dyplomy.

      Po zawodach wszyscy zostali zaproszeni na ognisko i gorące kiełbaski.

      Organizatorami i opiekunami młodzieży byli nauczyciele wychowania fizycznego: Andrzej Wardaszka, Marta Kotlenga. Patronat medialny nad imprezą sprawowała uczennica naszej szkoły Wiktoria Spinek z klasy III LOa.

      Wyniki  zawodów

      Dziewczęta:

      I m Amelia Skowrońska kl.III LO a

      II m Magdalena Świerżewska kl.III LO a

      III m Aleksandra Więcław kl.III TL b

      Chłopcy:

      I m Damian Han kl.IV TL a

      II m Adam Radomski kl.II mps

      III m Krystian Bronowicz kl.II LO b

       

     • VI Pętla taktyczna w Czerwonym Borze

     • W dniu 21 września dwa zespoły z Rubinka pokonywały pętlę taktyczną w Czerwonym Borze - niezwykle wyczerpujący bieg z przeszkodami. Każdy uczestnik zasługuje na wielkie uznanie za poświęcenie, wytrwałość i wysiłek. Gratulacje!!!

 • Galeria zdjęć

   brak danych
  • Kontakt

   • Zespół Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej
   • zsnr1ostrowmazowiecka@op.pl
   • (+48) 29 746 24 71
   • ul. Romana Rubinkowskiego 8, 07-300 Ostrów Mazowiecka 07-300 Ostrów Mazowiecka Poland
   • polakowska.marta@rubinek.pl
 • Nasze media społecznościowe