• RUBINEK MAG DEUTSCH-RUBINEK LUBI NIEMIECKI

     •  

      27 maja 2021r. odbył się w Rubinku Szkolny Multimedialny Konkurs Realioznawczy Języka Niemieckiego „Wokół państw niemieckojęzycznych” („Rund um die DACHL -Länder”), którego organizatorem była p. Jadwiga Pecko.

      DACHL – to skrót oznaczający kraje, gdzie mówi się po niemiecku: Niemcy (D), Austrię (A), Szwajcarię (CH) i Lichtenstein (L).W konkursie wzięli uczniowie klas I i II LO/T oraz III T.

      Największą liczbę punktów uzyskali uczniowie:I miejsce: Aleksandra Legacka II LO „b”II miejsce: Magdalena Ościłowska I LO „c”III miejsce: Bartosz Lipski II TBDp

      Celem konkursu było poszerzenie wiedzy związanej z krajami niemieckojęzycznymi, rozbudzenie zainteresowania kulturą krajów niemieckiego obszaru językowego oraz kształcenie kompetencji interkulturowej i medialnej. Konkurs został przeprowadzony online i polegał na rozwiązaniu indywidualnie przez uczniów 50 zadań zamkniętych.Uczniowie wykazali się wiedzą z zakresu min.: gospodarki, historii, polityki, geografii i kultury obszaru niemieckojęzycznego.

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz czekoladowy upominek, a laureaci nagrody rzeczowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiego.

     • MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY NA KARTKĘ Z KALENDARZA

     • „Moje DACHL – z czym kojarzą mi się kraje niemieckojęzyczne?

      Pod takim hasłem przeprowadzony został MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY NA KARTKĘ Z KALENDARZA. Konkurs, którego organizatorem było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego - Oddział Łomża przy współpracy Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży, skierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w których uczą nauczyciele zrzeszeni w Oddziale Łomża PSNJN...

      Celem konkursu było promowanie talentów plastycznych dzieci i młodzieży oraz rozbudzanie zainteresowania uczniów językiem niemieckim i państwami niemieckiego obszaru językowego. Uczniowie naszej szkoły wykonali prace plastyczne oraz przekazali je nauczycielom języka niemieckiego w terminie do 26 marca 2021. Nadesłane prace były oceniane przez organizatorów według następujących kryteriów: zgodność z tematem, walory plastyczne, wkład pracy i oryginalność pomysłu. Uczennica naszej szkoły: Wiktoria Biernacka kl. II LOa zajęła II miejsce w konkursie, a Oliwia Ratyńska kl I LOb zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy sukcesu!

     • Wygrywamy I Turniej Szkół im. Rotmistrza Witolda Pileckiego!

     • W marcu i kwietniu 2021 trwały zmagania szkół w I Turnieju Szkół im. Rotmistrza Witolda Pileckiego  organizowanego prze Muzeum Dom Rodziny Pileckich z siedzibą w Ostrowi Mazowieckiej. Każda szkoła biorąca udział w turnieju miała do wykonania  trzy zadania: 1) własnoręczne wykonanie 2 kartek wielkanocnych w stylistyce XX-lecia międzywojennego, 2) News filmowy/telewizyjny na temat pracy szkoły z patronem oraz 3) Przygotowanie prezentacji bajki dźwiękowej Lucyny Krzemienieckiej z książki pt. „O duszkach zawieruszkach”  oraz  3) Przygotowanie prezentacji bajki dźwiękowej Lucyny Krzemienieckiej z książki pt. „O duszkach zawieruszkach”. Po ocenieniu wszystkich nadesłanych prac i naradzie wyłoniło zwycięzców I Turnieju Szkól im. rtm. Witolda Pileckiego. W grupie szkoły ponadpodstawowe  Zespół Szkół nr 1 i. Rotmistrza Witolda Pileckiego zajął pierwsze miejsce zdobywając Złotą odznakę Rotmistrza a Statuetka przechodnia Turnieju Szkół im. rtm. Witolda Pileckiego w kategorii szkół ponadpodstawowych trafia do Naszej szkoły!

      Zobacz zwycięską pracę.

      Turniej Szkół został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, a partnerami merytorycznymi Turnieju są: Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu oraz Instytut Pileckiego.

      Gratulujemy nauczycielom historii Naszej Szkoły (Andrzej Manowski, Anna Grudzińska, Franciszek Jasionowski, Urszula Zadroga)  oraz uczniom:

      Brejnak Zuzanna- 2 LOA

      Prusik Andżielika- 2 LOA

      Muszyńska Julia- 2 LOA

      Majcher Maciej- 3 TB

      Ogrodnik Magdalena- 3 TB

      Gliński Jakub- 3 TB

      Czyżewski Jacek- 3 TB

      Tyborowski Aleksander- 3 TB

      Zając Roksana- 3 LOD

      Borowy Przemysław- 3 LOD

       Niedobylski Michał- 3LOD

      Dzierka Marzena- 3LOC

      Badurek Sebastian- 1 TPS

      Waracki Mateusz- 2 TI

      Kowalczyk Jakub- 2 TPS

      Nagrodzki Piotr- 2 TPS

      Turniak Jakub- 4 TL

      Łapow Nina ILO a

      Spinek Wiktoria I LOa

      Gwardiak Oliwia I LOb

      Kowalczyk Wiktoria I LOB

      Ratyńska Oliwia ILOB

      Szczechura Julia ILOB

      Ościłowska Magdalena ILOC

      Sienicka Weronika ILOC

      Bąćzyk Dominika IILOZ

      Zaczkowska Natalia IILOZ

      Komorowski Krystian ITLa

      Pierzchanowska Andzelika ITLb

      sukcesu w Turnieju.

     • Zostań Mistrzem Ortografii

     • Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie Mistrz Ortografii edycja II, którego organizatorem jest portal edukacyjny Dyktanda.pl.

      Głównym założeniem konkursu Mistrz Ortografii jest szerzenie znajomości poprawnej pisowni wyrazów wśród uczniów - i nie tylko. Uczestnicy będą mieli za zadanie rozwiązywać dyktanda za pomocą serwisu www.dyktanda.pl. Udzielanie prawidłowych odpowiedzi nagradzane będzie punktami.

      Zachętą do zaangażowania się w konkurs będą nagrody, które w tej edycji wręczymy nie tylko indywidualnym uczestnikom, ale również szkołom, których uczniowie uzbierają wspólnie najwięcej punktów.

      Aby przystąpić do konkursu Mistrz Ortografii wystarczy, że szkoła mieć będzie aktywny profil (wraz z utworzonymi klasami i przypisanymi do nich uczniami) w Module dla Szkół na stronie www.dyktanda.pl. Założenie oraz prowadzenie profilu jest w pełni bezpłatne, a rejestracji szkoły może dokonać nauczyciel lub dyrektor. Poniżej znajduje się nagranie przeprowadzające przez proces rejestracji szkoły:https://www.youtube.com/watch?v=_t8GNHSYm0E&ab_channel=DyktandaPL

      Konkurs Mistrz Ortografii edycja II startuje 14 maja 2021 r. i i będzie trwał do 13.06.2021 r. Rozgrywany będzie w 5 grupach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoły średnie, dorośli (serdecznie zachęcamy do udziału również nauczycieli) oraz w specjalnej kategorii dla szkół. Nagrodzimy łącznie stu uczestników indywidualnych (20 z najlepszym wynikiem punktowym z każdej grupy wiekowej) oraz 3 najlepsze szkoły. Nagrodami dla osób indywidualnych będą wskazane przez nich nagrody rzeczowe o danej wartości, zależnej od uzyskanego miejsca (np. zwycięzcy z każdej grupy wiekowej będą mogli wybrać dla siebie nagrodę o wartości do dwustu złotych). Nagrody dla szkół przybiorą z kolei formę przydatnych pomocy naukowych.https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii?school=1

      Zapisy do konkursu: https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii

     • "Bezpieczni w sieci"

     • Zapraszamy nauczycieli i rodziców na webinar organizowany przez OSE i NASK - to kolejny punkt na mapie działań profilaktycznych propagowanych przez szkolny zespół ds bezpieczeństwa.

      Szczegóły w linku https://fb.me/e/O9OZuofU

      Udział w webinarze jest BEZPŁATNY

      -temat: Cyberprzemoc w szkole - powiedz STOP

      -termin: 19.maja godz. 19.00 (już dziś zarezerwujmy sobie czas)

  • Galeria zdjęć

    brak danych
   • Kontakt

    • Zespół Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej
    • zsnr1ostrowmazowiecka@op.pl
    • (+48) 29 746 24 71
    • ul. Romana Rubinkowskiego 8, 07-300 Ostrów Mazowiecka 07-300 Ostrów Mazowiecka Poland
    • polakowska.marta@rubinek.pl
  • Nasze media społecznościowe