• Klasy mundurowe na obchodach 80-lecia Narodowych Sił Zbrojnych w Warszawie

     • W dniu 18 września młodzież klas mundurowych "Rubinka" uczestniczyła w obchodach 80-lecia Narodowych Sił Zbrojnych w Warszawie.

      Uczniowie wzięli udział we mszy świętej w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, a nastepnie w przemarszu na plac przy Grobie Nieznanego Żolnierza, gdzie odbyło się złożenie wieńców i defilada Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, grup rekonstrukcyjnych i zaproszonych klas mundurowych.

     • 11. Narodowe Czytanie

     • W sobotnie przedpołudnie września 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się 11. Narodowe Czytanie.

      W tym roku uczniowie Rubinka razem mieszkańcami miasta i powiatu ostrowskiego wspólnie czytali "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza.

      Uroczystość uświetnili: Marek Zagórski - Poseł RP, Konstanty Radziwiłł Wojewoda Mazowiecki oraz Aurelia Michałowska - Mazowiecki Kurator Oświaty a także Jerzy Bauer - Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka oraz kierownictwo Urzędu Miasta, dyrektorzy miejskich instytucji, szkół i przedszkoli, prezesi spółek miejskich, nauczyciele i uczniowie szkół, seniorzy oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy, czytelnicy ostrowskiej biblioteki, mieszkańcy miasta i pow. ostrowskiego.

      Wydarzenie rozpoczęło się muzyczną niespodzianką w wykonaniu - Klaudii Dudy z Zespołu Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej, która zaśpiewała utwór „Tańczące Eurydyki”.

      Podczas sobotniego Narodowego Czytania przeczytanych zostało 8 utworów Adama Mickiewicza min. „Romantyczność”, „Powrót taty”, „Pierwiosnek”, „Świtezianka”, „Świteź”, "Pani Twardowska" i inne.

      Nasze uczennice - Weronika Kołodziejczyk i Katarzyna Godlewska wraz z uczniami innych szkół średnich przeczytały balladę "Lilije”.

      Wszyscy czytający otrzymali od Wojewody Mazowieckiego specjalne egzemplarze "Ballad i romansów", opatrzone okolicznościową pieczęcią oraz dedykacją.

      Na zakończenie sobotniego spotkania publiczność wysłuchała utwór Wojciecha Kilara „Polonez” w wykonaniu Aleksandry Małeckiej, Magdaleny Badurek, Emilii Gałązki, Natalii Bialuk oraz Alicji Góral.

     • Kiermasz podręczników szkolnych

     • Wszystkich zainteresowanych sprzedażą lub kupnem używanych podręczników zapraszamy na kiermasz podręczników 09.09.2022r. godz. 13:30-15:00 budynek B przy sklepiku szkolnym.

      Obowiązują następujące warunki: 

      1. sam sprzedajesz, sam kupujesz 
      2. sprzedawać może uczeń lub absolwent Zespołu Szkół nr 1 w Ostowi Mazowieckiej 
      3. kupującym może być tylko uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej 
      4. książki wykładamy na ławki szkolne w holu budynku
      5. książki mają być odpowiednio przygotowane do sprzedaży (usunięte zapisy lub notatki) 
      6. kupujemy/sprzedajemy wyłącznie za gotówkę, bez pośredników

      Wszyscy zainteresowani sprzedażą i kupnem zgłaszają swój udział do wychowawcy.

      Kiermasz nadzoruje pedagog szkolny oraz biblioteka 

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022


     • Przy pięknej pogodzie odbyła się wczoraj na dziedzińcu naszej szkoły uroczystość z okazji zakończenia roku.

      Uroczystość rozpoczęła Jadwiga Danelczyk przepięknie wykonaną piosenką. Licznie zgromadzonych uczniów, rodziców, grono pedagogiczne a także zaproszonych gości przywitał pan dyrektor Piotr Siwek.

      W swoim przemówieniu podkreślił, jak trudny był to rok - jak wiele wymagał od nas wszystkich wysiłku i pracy a przede wszystkim determinacji i skupienia się na celach, które chcemy osiągać.

      Cieszymy się, że mogliśmy wczoraj gościć - panią dyrektor Wydziału Edukacji, Promocji Powiatu i Zdrowia Agnieszkę E. Radomską, dyrektora Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej - pana Bartosza Kublika, przedstawicieli współpracujących z naszą szkołą firm i instytucji min. Muzeum Dom Rodziny Pileckich, Fabryki Mebli FORTE, Dualną Ostrów, a także przewodniczących Rady Rodziców i Koła Wychowanków Rubinka

      O tym, jak ważny jest czas odpoczynku, wykorzystany mądrze, dający poczucie wytchnienia, ale także bezpieczny mówiła pani dyrektor A. Radomska. Pan B. Kublik podkreślił, jak wielką wagę ma staranne, rzetelne zdobywanie wiedzy i jej mądre wykorzystywanie w życiu osobistym, społecznym i politycznym.

      Każdy z zaproszonych gości wyraził podziękowanie za pracę, wysiłek i różnorodność działań naszej szkoły, które służą społeczności miasta i powiatu.

      Podczas części oficjalnej nie mogło zabraknąć chwili, kiedy najbardziej wytrwałym, pracowitym i wyróżniającym się uczniom zostały wręczone nagrody puchary i upominki za działalność społeczną, wyniki sportowe i edukacyjne czy zaangażowanie w życie szkoły.

      Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym - wspaniałych wyników, osiągnięć sportowych, zaangażowania w pracę społeczną.

      Mamy nadzieję, że już wielką radością, z uśmiechami na twarzach i z poczuciem satysfakcji za minione miesiące pracy i nauki spędzacie wakacje.

     • Finał turnieju e-sportowego CS:GO!

     • 14-15 czerwca odbyły się ostateczne rozgrywki Counter-Strike: Global Offensive, a zmagania zawodników można było oglądać poprzez streaming na kanale YouTube. Zdrowa rywalizacja dała możliwość integracji i wspaniałej zabawy. Gra była pełna emocji oraz ciekawych zwrotów akcji!

      Oto najlepsze drużyny w CS:GO w Rubinku:

      1. miejsce 3TIp
      2. miejsce 1TI
      3. miejsce 2TLa

      Drużyny otrzymały dyplomy potwierdzające zajęte miejsce, a najlepsza drużyna – puchar.

      Dziękujemy Matuszowi Iwaniukowi z klasy 3TIp, który prowadził streaming oraz dbał o zaplecze techniczne gry.

      Popularność e-spotu w Polsce i na całym świecie, wciąż wzrasta, podobnie jak zainteresowanie komputerami, Internetem, grami i całym wirtualnym światem. Dla wielu naszych uczniów taka forma rozrywki stała się pasją, dlatego też turnieje e-sportowe w Rubinku już na stałe zapisały się do kalendarza wydarzeń.

      Organizatorzy: Robert Wąsik, Radosław Kęcki

     • Turniej e-sportowy CS:GO

     • 1 czerwca w ramach Dnia Sportu w Rubinku odbył się kolejny szkolny turniej e-sportowy. Uczniowie tym razem zagrali w Counter-Strike: Global Offensive - drużynową grę bazującą na współpracy, komunikacji i osiąganiu wspólnych celów. Wszystko pod okiem naszych nauczycieli: p. Roberta Wąsika i p. Radosława Kęckiego.

      Do rozgrywek grupowych zgłosiło się 14 pięcioosobowych drużyn, a akcję w grze można śledzić na YouTube. Tego typu turnieje zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, a jednocześnie dają okazję do interakcji i integracji uczniów z tą sama pasją do gry.

      Ostateczne rozstrzygnięcie turnieju CS:GO odbędzie się 15 czerwca. Już dziś zapraszamy na stream z tego wydarzenia, a graczom życzymy GL & HF!

     • Inicjatywa DBI uczniów Rubinka uznana za jedną z najciekawszych w Polsce!

     • Safer Internet prowadzony przez państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, wyróżnił Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) zorganizowany w naszej szkole jako jeden z najciekawszych w Polsce!

       

      W całym kraju odbyło się 5005 lokalnych inicjatyw BDI z czego 406 zostało zakwalifikowanych do konkursu. Ocenie podlegała m.in. jakość merytoryczna, rzetelne przedstawienie kwestii bezpieczeństwa w sieci, innowacyjność.

      Dzień Bezpiecznego Internetu w Rubinku zorganizowała klasa 1 technikum informatycznego wraz z wychowawcą – p. Martą Polakowską.

      Relację z wydarzenia możecie zobaczyć w galerii Uczniowie Rubinka wiedzą, jak być bezpiecznymi w sieci.

      Zaangażowani uczniowie otrzymali zaświadczenia oraz nagrody książkowe od organizatorów konkursu. Część nagród książkowych uczniowie postanowili sukcesywnie przeznaczać na cele charytatywne.

      O szczegółach konkursu można przeczytać na stronie saferinternet.pl.

     • Rubinek na Dniach Ostrowi

     • Sobota w czasie tegorocznych Dni Ostrowi była bardzo pracowitym dniem dla uczniów i nauczycieli Rubika! Każdy kto przyszedł do namiotu promującego szkołę mógł liczyć na wiele atrakcji m. in. gry, malowanie twarzy, wplatanie warkoczy, drukowanie karykatur, wyzwanie ze sterowania robotem, czy też ćwiczenia z pierwszej pomocy. Liczba osób odwiedzających stanowisko Rubinka oraz ilość uśmiechniętych twarzy, przerosła nasze najśmielsze oczekiwania! Z dumą patrzyliśmy na uczniów, którzy prezentowali wśród lokalnej społeczności nabyte na swoich kierunkach umiejętności. Dziękujemy! Z niecierpliwością czekamy na kolejne Dni Ostrowi.

     • Pokaz fryzur ślubnych i wieczorowych

     • Dni Ostrowi Mazowieckiej zostały już oficjalnie otwarte. Jednym z pierwszych występów na scenie był pokaz fryzur ślubnych i wieczorowych przygotowany przez uczniów naszego Technikum Fryzjerskiego pod opieką - Małgorzaty Wilczyńskiej (koordynatora), Małgorzaty Orłowskiej oraz Moniki Łuniewskiej. Gratulujemy udanego pokazu! Modelki miały nie tylko piękne i starannie wykonane fryzury, ale również dopasowane stylizacje i makijaż. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

     • Podsumowanie szkolenia klas mundurowych i ratowniczych

     • Czas szybko płynie. W środę 26 maja, Dyrekcja naszej Szkoły wizytowała Obóz w Czerwonym Borze, a następnego dnia uczniowie byli już w domach. Oczywiście przed powrotem nie mogło obyć się bez pobudki alarmowej z petardami i wymarszu nocnego, porządkowania miejsc zakwaterowania i uroczystego pożegnania. Uczniowie otrzymali certyfikaty ukończenia obozu, upominki oraz wyróżnienia.

      Nasi opiekunowie i cała społeczność dziękuje uczestniczącym w manewrach wychowawcom, opiekunom za poświęcony czas i trud. Szczególne podziękowania należą się instruktorom Gromu oraz Grupie Ratowniczej Nadzieja, za cierpliwość, przekazanie wiedzy i umiejętności.

     • Dzień Budowlańca

     • Dnia 24.05.2022 r w Rubinku nauczyciele przedmiotów zawodowych zorganizowali (po długiej, bo aż 4-latniej przerwie) V "Dzień Budowlańca" dla wszystkich klas Technikum Budowlanego i Technologii Drewna.

      Uczestnicy:  

      * 1TB (część budowlana) 

      * 2TBD 

      * 3TBD 

      Organizatorzy: 

      * p. Małgorzata Wilczewska 

      * p. Anna Kłosińska 

      * p. Krzysztof Zwierzyński 

       

      Wydarzenie było podzielone na dwie części.  

      Pierwsza część była oficjalna, na której został wręczony puchar z tytułu "Najlepszego Budowlańca Roku" i został on przydzielony klasie 2TBD. W tej części została także przedstawiona prezentacja na temat: "Architektura i budownictwo na przestrzeni lat" przez Kamila Świątkowskiego ucznia klasy 2TBD, która miała na celu przybliżenie młodzieży historię i postęp budownictwa. 

      Druga część była na wesoło i odbywała się na świeżym powietrzu. Młodzież miała okazję połączyć naukę z zabawą, a także się zintegrować Ta część obejmowała 9 konkurencji, takich jak: 

      * Sztafeta budowlana 

      * Pierwsza pomoc 

      * Bezgraniczne zaufanie 

      * Transport cegieł z miejsca A do miejsca B 

      * Roboty ziemne 

      * Pojemna płyta 

      * Ustaw poziom 

      * Toczenie kłody 

      * Szybkość i refleks 

     • Dzień Mechanika

     • W dniu 24 maja odbył się po raz trzeci Dzień Mechanika. Wzięli w nim udział uczniowie klas technicznych samochodowych, branżowych a także klasy logistyczne.

      Wśród zaplanowanych atrakcji były: pokaz motocykli, wymiana koła na czas, rozpoznawanie części mechanicznych oraz quiz wiedzy samochodowej.

      Uczniowie zaprezentowali swoje motocykle. Największą atrakcją okazał się pokaz Grupy Motocyklowej „Stajnia”, za co im serdecznie dziękujemy.

      W ramach przeprowadzonych konkurencji najlepsi byli:

      -wymiana koła na czas (odpowiedzialny mgr inż. Mariusz Gniazdowski)

      • I miejsce 3 kmp

      • II miejsce 3 TPS

      • III miejsce 1 TPS

      -rozpoznawanie części (odpowiedzialny mgr inż. Andrzej Mazur)

      • I miejsce Abramowski Kamil 2 TPS

      • II miejsce Zaczkowski Kacper 3 km

      • III miejsce Pisarek Dawid 3 TPS

      Uczniowie całej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w quizie wiedzy samochodowej. Pytania nie sprawiły im większych problemów.

      Dzień Mechanika przyniósł wiele wrażeń i emocji związanych z rywalizacją.

      Do zobaczenia za rok!

     • Kolejny dzień na szkoleniu wojskowym i ratowniczym

     • Uczniowie po nocy spędzonej w lesie mieli dzień pełen przygód i nowych doświadczeń. Dostaliśmy informację od gospodarzy szkolenia, że nikt z uczestników się nie oszczędza! Brawo mundurowi!

      W dniu dzisiejszym do Czerwonego Boru na Grom Group dotarły klasy ratownicze z Rubinka na szkolenie z pierwszej pomocy, które  prowadzi Grupa Ratownicza Nadzieja. W nocy odbył się alarm dla klas ratowniczych. Zadania dotyczyły udzielania pomocy odnalezionym osobom w terenie leśnym. Młodzi ratownicy wykorzystywali wiedzę z zakresu pomocy, zdobytą w czasie zajęć.

     • RUBINEK MAG DEUTSCH-RUBINEK LUBI NIEMIECKI

     • 18 maja 2022 r. odbyło się w naszej szkole I. SZKOLNE DYKTANDO Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO, którego organizatorkami były: p. Ewelina Kulesza, p. Jadwiga Pecko i p.Anna Spinek.

      W konkursie wzięło udział 12 uczniów z liceum oraz technikum, którzy walczyli o tytuł SZKOLNEGO MISTRZA NIEMIECKIEJ ORTOGRAFII 2022.

      Celem konkursu-dyktanda było propagowanie zasad ortografii niemieckiej, podniesienie poziomu umiejętności językowych i zachęcenie do nauki języka niemieckiego. Uczniowie mogli również sprawdzić swoje umiejętności w zakresie słuchania ze zrozumieniem.

      Na początku wszystkich zebranych powitali uczniowie #Rubinka Daria Kędzierska i Bartosz Lipski. 

      Następnie głos zabrała Pani wicedyrektor Irena Kalinowska oraz Pan wicedyrektor Ryszard Kowalczyk.

      Uczniowie po dwukrotnym wysłuchaniu wypowiedzi rodzimego użytkownika języka niemieckiego mieli za zadanie uzupełnić luki w tekście.

      Największą liczbę punktów uzyskali uczniowie:

      🥇I miejsce: KAMIL ŚWIĄTKOWSKI kl. IITBD

      🥈II miejsce: MAJA KULESZA kl. III LOY

      🥉III miejsce: BARTOSZ LIPSKI kl. IIITBDp

      Pan Dyrektor Piotr Siwek wręczył laureatom konkursu puchary, a wszystkim uczestnikom dyplomy oraz drobne upominki.

      Uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiego.

     • Wieści ze szkolenia klas mundurowych

     • Uczniowie Rubinka witają w drugim dniu szkolenia.

      Wszyscy cali i zdrowi po nocnych zadaniach meldujemy się na zajęciach w blokach tematycznych:

      1. Szkolenie topograficzne i survival

      2. Szkolenie strzeleckie

      3. Szkolenie taktyczne

      Dziś więcej o topografii i survival.

      Szkolenie rozpoczęliśmy przypomnieniem pojęć teoretycznych.

      Następnie z mapą i kompasem wyruszyliśmy na 8 km marsz w poszukiwaniu wyznaczonych punktów.

      Po obiedzie budowaliśmy w lesie szałasy w których będziemy nocować.

      Za chwilę wyruszamy do miejsca noclegowego (las), gdzie przygotujemy na ognisku kolację.

      Pozostałe zdjęcia to zapowiedź relacji z kolejnych bloków tematycznych, o których więcej w kolejnych dniach.

     • Logistycy na uczelni SGGW

     • W dniu 20 maja klasa III TLP wraz z opiekunami spędziła dzień w kampusie  uczelni SGGW w Warszawie.

      Program wycieczki obejmował:

      - uczestnictwo w uroczystym zakończeniu Akademii Przedsiębiorczości, gdzie nasi uczniowie odebrali certyfikaty ukończenia kursu e-learningowego

      - udział w wykładach:  dr Piotra Pietrzaka pt. „Góra lodowa i cebula – czyli co składa się na kulturę organizacyjną” oraz dr inż. Tadeusza Filipiaka  „Od zaradności do przedsiębiorczości czyli jak obudzić w sobie biznesmena”

      - udział w Dniu Otwartym uczelni, gdzie uczniowie mieli możliwość zapoznania się z różnymi kierunkami studiów (w tym LOGITYKI) oraz wzięcia udziału konkursach, zabawach i grach przygotowanych przez koła naukowe uczelni

      Serdecznie gratulujemy naszym uczniom !

      Dzień spędzony na uczelni był pełen radości i wrażeń

 • Galeria zdjęć

   brak danych
  • Kontakt

   • Zespół Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej
   • zsnr1ostrowmazowiecka@op.pl
   • (+48) 29 746 24 71
   • ul. Romana Rubinkowskiego 8, 07-300 Ostrów Mazowiecka 07-300 Ostrów Mazowiecka Poland
   • polakowska.marta@rubinek.pl
 • Nasze media społecznościowe